Локо (Пд) удари Хебър, вкара гол в 33-ата секунда (ВИДЕО)

0
Снимка: lokomotivpd.com

Локомотив (Пд) победи Хебър в мач от III кръг на Първа лига. На „Лаута“ „смърфовете“ се наложиха с 2:1.

Локомотив (Пд) започна шеметно мача и поведе след едва 33 секунди игра. Гостите не успяха да изчистят добре. Бирсент Карагарен получи вляво от наказателното поле и даде отличен успореден пас. Бабакар Дион пък засече от точката за изпълнение на дузпа от движение в долния ляв ъгъл за 1:0.

Хебър можеше да изравни в 17-ата минута. Чаворски изведе Емануил Манев сам  срещу вратаря. Ударът на последния обаче премина покрай лявата греда.

В 27-ата минута „смърфовете“ по чудо не удвоиха аванса си. Бабакар Дион много фино се освободи от Хлеб Бухал и остана очи в очи с Дебърлиев. Ударът му от границата на вратарското поле, обаче мина над напречната греда.

В 32-ата минута пазарджиклии имаха отлична възможност за гол. Тонев центрира на ъгъла на вратарското поле, където Емануил Манев засече от воле. Илко Пиргов обаче бе отлично пласиран и изби в корнер.

180 секунди по-късно обаче Хебър изравни. Емануил Манев получи в наказателното поле, където бе изблъскан в гръб от Пиер Зебли, за което главният съдия отсъди дузпа. От бялата точка Тодор Чаворски бе безапелационен за 1:1.

В 62-ата минута Карагарен стреля по диагонала от малък ъгъл, а топката профуча до лявата греда.

120 секунди по-късно Локомотив възстанови аванса си. Бабакар Дион получи вдясно от наказателното поле от Димитър Илиев и центрира без забавяне. Преслав Боруков пък засече с глава от вратарското поле за 2:1.

В 76-ата минута Хамдиев проби мощно отдясно, нахлу в наказателното поле, преодоля Паскалев и нанесе удар от ъгъла на вратарското поле. Пиргов обаче се намеси отлично и успя да избие.