Локо (Пд) удари Етър в мач с два червени картона

0
Снимка: lokomotivpd.com
-
-

Локомотив (Пловдив) победи Етър играят в мач от VI кръг на efbet Лига. На стадион „Ивайло“ във Велико Търново възпитаниците на Бруно Акрапович се наложиха с 3:1.

Двубоят бе под сериозен въпрос, след като вчера стана ясно, че няколко играчи и служители на великотърновци са дали положителни проби за COVID-19. Днес обаче РЗИ взе решение да освободи тима от карантина, под която го бе поставил вчера.

След четвърт час игра Преслав Боруков можеше да се възползва от неразбирателство между Мартин Луков и Лукас Масоеро. Ударът на нападателя обаче не намери целта.

В 19-ата минута Локомотив по чудо не поведе. Димитър Минчев елиминира Георги Купенов и остана сам срещу вратаря. Ударът му обаче срещна дясната греда.

Това обаче се случи 6 минути по-късно. Парвиз Умарбаев центрира към втора греда, където Димитър Илиев засече с глава. Анатоли Господинов успя да избие, но при добавката нападателят бе безапелационен за 0:1.

В 32-ата минута голмайсторът на „черно-белите“ можеше да удвои аванса на своя отбор. Момчил Цветанов пусна в наказателното поле към Митко Илиев, който прехвърли технично Господинов, но не намери целта.

Секунди след това Етър изравни. Стелиян Добрев се разходи между защитниците на Локомотив, след което подаде към Боруков. Бившият нападател на Шефилд Уензди от няколко метра прати топката във вратата за 1:1.

В 39-ата минута Умарбаев стреля в Анатоли Господинов директно от фаул. Веднага след това домакинитеимаха претенции за дузпа. Милчо Ангелов овладя подаване в наказателното поле и шутира мигновено. На пътя на топката се хвърли Милош Петрович, а топката се удари в лакътя му, който бе прибран до тялото.

Във втората минута на добавеното време на първата част Локомотив отново поведе. Умарбаев центрира от ъглов удар, а Диниш Алмейда се извиси над всички и насочи с глава във вратата на Господинов.

Второто полувреме започна с удар от далечна дистанция на Кристиан Илич, който Господинов успя да отрази. В 59-ата минута влезлият на почивката Бирсент Карагарен стреля по земя, но не затрудни стража на Етър.

В 79-ата минута Етър остана с човек по-малко. Главният арбитър отсъди нарушение на Антон Огнянов. Футболистът на домакините изрази бурно недоволството си, хвърляйки яростно и топката. За провинението си той получи втори жълт и съответно червен картон.

Само 120 секунди по-късно обаче, равен Валентино Пулиезе фаулира в средата на терена Стелиян Добрев. За това той също получи втори жълт и червен картон.

В 86-ата минута „смърфовете“ сложиха точка на спора. Салинас получи в наказателното поле и пусна успореден пас. Георги Минчев пък от границата на вратарското поле засече безпроблемно в мрежата за 1:3.