Локо (Пд) тресна Берое в мач с 2 червени картона и подгони шестицата! Боруков се отпуши (ВИДЕО)

0
Снимка: lokomotivpd.com

Локомотив (Пд) победи Берое в мач от XXIII кръг на Първа лига. На „Лаута“ домакините се наложиха с 2:0 с първия гол за отбора на Преслав Боруков. По този начин „черно-белите“ събраха 31 точки, изпреварвайки с 2 днешния си съперник. Освен това възпитаниците на Александър Тунчев се доближиха само на 1 пункт от шестия Славия. „Белите“ обаче са с мач по-малко.

В 8-ата минута Джонатан бе изведен сам срещу вратаря, малко под ъгъл. Бразилецът прехвърли Рейдър, но и вратата.

Първият точен удар в мача дойде чак в 34-ата минута. Лебон проби и изведе в наказателното поле Серкан. Последният стреля от малък ъгъл, а Рейдър изби в корнер.

в 40-ата минута Локомотив създаде първото си опасно положение. Карагарен проби мощно отдясно и нахлу в наказателното поле. По време на рейда си той преодоля Джонатан, Мечев и Динков. Силният му шут от малък ъгъл обаче не намери очертанията на вратата.

240 секунди по-късно Василев стреля от сериозна дистанция и бе на път да се разпише. Топката тупна пред Гендаий Ганев, който реагира повече от неубедително, но все пак успя да я докосне толкова, колкото да я изкара в корнер.

Секунди преди да свърши редовното време на полувремето, Симеон Мечев фаулира Парвиз Умарбаев. За провинението си той получи втори жълт и съответно червен картон.

В 61-ата минута и Локомотив остана с 10 души на терена. Венсан Марсел влезе грубо с бутоните в глезена на Алиун Фал. Първоначално Георги Давидов му вдигна жълт картон. След разглеждане на ситуацията с ВАР, обаче главният съдия си промени решението и показа директен червен картон.

В 67-ата минута Лебон направи страхотен пробив отляво, като почти собственото си наказателно поле влезе в това на Локомотив. Крилото стигна почти до аутлинията, но успоредният му пас бе крайно разочароващ.

120 секунди по-късно домакините претендираха на два пъти за дузпа. Първо за игра с ръка, а веднага след това за нарушение на Тапоко срещу Димитър Илиев. След разглеждане на положенията с ВАР, бялата точка така и не бе посочена.

В 72-ата минута Лебон направи нов изумителен самостоятелен пробив. Първо нядбяга Милош Петрович, а след това в наказателното поле се справи и с Райън Бидунга. Ударът му по диагонала, обаче премина на сантиметри от лявата греда.

В 79-ата минута пловдивчани отново поискаха дузпа, този път за игра с ръка на Бен Юсеф, след шут на Димитър Илиев. И в този случай, обаче не бе отсъден 11-метров наказателен удар.

120 секунди след това Локомотив поведе. Умарбаев центрира от фал, Преслав Боруков засече с глава от границата на вратарското поле за 1:0. Това бе първи гол за нападателя с екипа на „смърфовете“.

В 3-ата минута на даденото продължение Локо си подпечата победата. Витанов почти от аутлинията даде успореден пас. Бирсент Карагарен пък засече от границата на вратарското поле за крайното 2:0.