Локо (Пд) тресна 10 от Пирин (Бл) с дузпа (ВИДЕО)

0
lokomotiv plovdiv djovani bariani babakar dion
Снимка: facebook.com/lokomotivplovdiv

Локомотив (Пловдив) победи като гост Пирин (Благоевград) като гост. На стадион „Христо Ботев“ „смърфовете“ се наложиха с 1:0. За успеха спомогна и фактът, че от 21-ата минута „черно-белите“ играха с човек повече, а освен това получиха и право да изпълнят дузпа, от която падна голът на успеха.

След по-малко от 60 секунди игра Димитър Илиев шутира по диагонала от наказателното поле. Максим Ковальов обаче успя да избие пред голлинията.

В 9-ата минута Конте стреля силно от неголям ъгъл. Стражът на Пирин обаче спаси.

В 17-ата минута Хорхе Сегура засече с глава центриране от корнер. Топката обаче премина на сантиметри от дясната греда.

240 секунди по-късно Пирин остана с човек по-малко. Илиян Костов сгреши фатално, което позволи на Георги Минчев да се отскубне сам срещу вратаря. В този момент нападателят бе фаулиран от Мартин Бачев. За провинението си защитникът на „орлетата“ получи директен червен картон.

В 41-ата минута центриране отдясно бе засечено със задна ножица от Георги Минчев. Топката обаче премина покрай десния страничен стълб.

60 секунди по-късно пък Пирин имаше прекрасна възможност да поведе. Юго Комано бе изведен отдясно, напредна, влезе в наказателното поле и стреля по диагонала, но покрай дясната греда.

В ответната атака Георги Минчев стреля от ъгъла на вратарското поле. Вратарят малко куриозно спаси, сядайки върху топката. В ситуацията бе маркирана засада, каквато обаче повторенията показаха, че по-скоро няма.

В последната минута на редовното време Христо Иванов нанесе удар извън наказателното поле, който Ковальов успя с една ръка да избие в корнер.

В даденото продължение Димитър Илиев центрира отдясно. Георги Минчев надскочи във вратарското поле Дмитро Семенив и засече с глава, но покрай дясната греда.

В 50-ата минута Димитър Илиев даде много фин извеждащ пас на ъгъла на вратарското поле. Джовани засече от движение, но от външната страна на мрежата.

В 56-ата минута Пирин по чудо не поведе. Даниил Кондраков бе изведен сам срещу вратаря. Ударът му обаче бе избит с крак от Хоркаш.

След час игра „орлетата“ имаха нов страхотна възможност. Александър Дюлгеров засече с глава центриране от корнер, но топката профуча на сантиметри над напречната греда.

В ответната атака Джовани изведе в наказателното поле Евандро, който засече от въздуха, но покрай дясната греда.

В 63-ата минута Матеус да Силва центрира отляво. Димитър Илиев засече с глава от границата на вратарското поле. Топката обаче срещна лявата греда, след което бе уловена от Ковальов.

240 секунди по-късно Семених центрира отдясно. Хоркаш се размина с топката. Борис Тютюков обаче от 3-4 метра с глава не успя да уцели празната врата.

Преди тази атака Матеус да Силва засече с глава центриране в наказателното поле, а топката се отклони в ръката на Александър Дюлгеров. Ситуацията бе подмината от главния съдия, но след като бе привикан да разгледа положението, той промени решението си и отсъди дузпа. Изпълненият в 71-ата минута наказателен удар от Джовани бе безкомпромисен за 0:1.

В 3-ата минута на даденото продължение Локомотив можеше да сложи точка на спора. Джовани намери на границата на наказателното поле Димитър Илиев, който засече триково с пета, но покрай лявата греда.