Локо Пд шокира много слаб ЦСКА-София дни преди дербито с Левски, викове „оставка“ за Ел Маестро

0
ntelo
Снимка: facebook.com/lokomotivplovdiv

Локомотив Пловдив шокира ЦСКА-София, спечелвайки с 2:1 дербито от 27-ия кръг на Първа лига. Големият герой за Локо Пд бе Мичи Нтело, който вкара гол и асистира за победното попадение в срещата.

Локомотив Пловдив вкара рано-рано в мача гол, който обаче не бе зачетен заради засада. В 5-ата минута по левия фланг и Ангел Лясков центрира в наказателното поле на ЦСКА-София. Топката попадна в Бабакар Дион, който с едно докосване свали към Мартин Петков. Юношата на Левски не остави шансове на Густаво Бусато с мощен удар в центъра на вратата. Попадението първоначално бе признато, но Волен Чинков бе повикан от ВАР да прегледа ситуацията и голът в крайна сметка не бе зачетен. До това решение се стигна заради засада на Мичи Нтело, който бе в засада и пречеше на видимостта на Густаво Бусато при удара на Петков.

Няколко минути по-късно Оливер Камдем проби по десния фланг и навлезе в наказателното поле на „червените“. Първоначално той бе спрян от Християн Петров, но се получи двоен рикошет, който можеше да доведе до гол, Бусато обаче внимаваше и изби.

В 24-ата минута пловдивчани стигнаха до още една опасност. Камдем стреля от далечно разстояние, но Бусато отново бе на точното място, за да се намеси.

Две минути след това ЦСКА-София отправи първия си точен удар в мача. Тибо Вион пробва късмета си от дистанция, а топката тупна коварно пред Кристиан Томов. Вратарят на гостите не бе убедителен, но нямаше футболист на „армейците“, който да се възползва от грешката му. В 30-ата минута Фернандо Каранга изведе Матиас Фаетон в наказателното поле. Ударът му в последния момент бе блокиран от играч на Локомотив Пловдив.

Пет минути по-късно се получи сериозно разбъркване в наказателното поле на „червените“. След центриране се стигна до много сериозно разбъркване, а топката попадна в Лясков, след което той центрира, топката бе отклонена от играч на пловдивските „железничари“, и от границата на вратарското поле Петков нацели напречната греда.

В 36-ата минута натискът на гостите продължи и пред Петков се откри нова чудесна възможност, от която той отново не се възползва. Бе намерен абсолютно непокрит, но прати удара си встрани от вратата.

На полувремето Нестор Ел Маестро извърши три промени, като в игра се появиха Тобиас Хайнц, Мартин Стойчев и Браян Кордоба. Те замениха Енес Махмутович, Емануел Шакич и Станислав Шопов.

В 56-ата минута Тобиас Хайнц стреля от границата на наказателното поле, но топката премина високо над напречната греда.

Локомотив Пловдив поведе в резултата с 1:0 в 60-ата минута. Гостите се възползваха от сериозна грешка в отбраната на „армейците“. Димитър Илиев изведе Дион, който напредна към пеналтерията и подходи без никакъв егоизъм, като подаде към Нтело. Нападателят прати топката под плонжа на вратаря на домакините.

Локомотив Пловдив пропусна чудесна възможност да поведе с 2:0 в 63-ата минута, когато Дион получи много добър шасн, но ударът му бе отразен от Бусато.

ЦСКА-София успя да изравни резултата в 73-ата минута. Тобиас Хайнц се освободи от противник с хубаво обръщане, а след това сложи топката на главата на Данило Асприля, който с удар с глава не остави шансове на Томов.

Три минути след това ЦСКА-София можеше да стигне до пълен обрат. Хайнц отново показа хубав поглед и изведе Фернандо Каранга в наказателното поле. Нападателят, останал очи в очи със стража на гостите, обаче прати изпълнението си директно в стража на Локомотив Пловдив, който бързо скъси ъгъла.

В 84-ата минута Димитър Илиев центрира в наказателното поле на ЦСКА-София, където Ефе Али стреля от близко разстояние, но Бусато се намеси и изби в корнер.

В 88-ата минута Фаетон стреля към близкия ъгъл на Томов, но вратарят на Локо Пд спаси без проблеми.

Локомотив Пловдив поведе с 2:1 в 93-ата минута. След бърза контраатака, Райнов подаде към Нтело, който напредна и подаде към връхлитащия Кристиян Пешов, който вкара, след като не остави никакви шансове на Бусато.

В седмата минута на добавеното време на мача Фаетон можеше да стигне до изравнителен гол, но след удара му топката премина на сантиметри встрани от десния страничен стълб на вратата на Томов.

Двубоят завърши с мощни скандирания оставка по адрес на Нестор Ел Маестро.

ЦСКА-София е втори с 57 точки, а Локомотив Пловдив е пети с 50 точки.