Локо Пд с много трудна победа срещу Монтана, измъкна се на 5 точки пред ЦСКА-София

0

Локомотив Пловдив се наложи трудно с 1:0 при гостуването на Монтана от 24-ия кръг на Първа лига. Единственото попадение в двубоя отбеляза Георги Минчев от пряк свободен удар в 74-ата минута.

Монтана създаде първата опасност в мача в 13-ата минута, когато Давид Кики проби през трима играчи на Локомотив Пловдив и стреля от малък ъгъл, но Илко Пиргов се намеси и изби в корнер.

Локомотив Пловдив направи много сериозен пропуск в 15-ата минута. Пред Димитър Илиев се откри възможност в наказателното поле на Монтана, но ударът му бе отразен от Марио Кирев.

Истински екшън се разигра след последния съдийски сигнал на първото полувреме на мача между Монтана и Локомотив Пловдив от 24-ия кръг на Първа лига. Радослав Терзиев изглежда, че напсува Парвиз Умарбаев, а той не му остана длъжен. Умарбаев тръгна към Терзиев и дори му посегна да го удари във врата, но намесата на Георги Минчев се оказа решаваща, за да спре своя съотборник. В крайна сметка съдията Георги Давидов показа по един жълт картон на двамата футболисти, но Умарбаев беше изключително разярен от псувнята, която отнесе от Терзиев. Футболистът на Локомотив Пловдив едвам бе прибран в съблекалнята.

В 52-ата минута Димитър Илиев сложи топката на главата на Георги Минчев, но той стреля в аут.

Монтана стигна до добро положение за гол в 64-ата минута. След чудесен пас по десния фланг, Давид Кики се озова на стрелкова позиция, но ударът му излетя високо над вратата на Пиргов.

Монтана пропусна страхотна възможност в 68-ата минута. Бе пуснат дълъг извеждащ пас към Тони Тасев. Илко Пиргов излезе, за да играе с топката, но допусна груба грешка, тъй като Тасев го изпревари и го преодоля. Тони Тасев бе пред празната врата, но ударът му не бе точен и топката излезе в аут.

Локомотив Пловдив поведе с 1:0 в 74-ата минута. Георги Минчев от пряк свободен удар вкара топката в левия ъгъл на Марио Кирев, който само изгледа как топката влиза във вратата му.

С тази победа Локомотив Пловдив се утвърди на второто място в класирането с 49 точки, а Монтана е дванадесети с 19 точки.