Локо (Пд) разпердушини носителя на Купата (ВИДЕО)

slaviq lokomotiv plovdiv
Снимка: lap.bg
-
-

Локомотив (Пловдив) се класира за финалния бараж от втората осмица на Първа лига, след като отстрани Славия в първия плейофен сблъсък. След като преди седмица “смърфовете” се наложиха с 3:1 като домакин, днес победиха с 3:0 на стадион “Васил Левски”. Така във финалния двубой пловдивчани ще се изправят срещу Черно море, който отстрани Септември.

“Белите” излязоха с доста от резервите си в срещата, след като в сряда спечелиха Купата на България. Резултатът бе открит в 26-ата минута от Парвизджон Умарбаев, който се разписа с премерен удар с левия крак откри резултата. В 82-ата минута гостите удвоиха аванса си. Симеон Райков центрира от фаул към Янко Ангелов, който с глава реализира. Малко по-късно Славия получи правото да изпълни дузпа, след като Димитър Велковски спъна Сашо Александров в наказателното поле. Зад топката застана Милчо Ангелов, чийто удар обаче бе спасен от вратаря. В края на мача далечен удар на Райков се отби в гредата и попадна у Анте Аралица, който не сгреши при добавката за крайното 3:0.