Локо (Пд) пусна 6 гола за сефте от 8 години

0
Снимка: ludogorets.com
-
-

За първи път под ръководството на Бруно Акрапович, Локомотив Пловдив инкасира 6 гола. До визитата в Разград най-много попадения при босненския специалист черно-белите бяха получили на 29 юли 2018 година – при 2:4 от Славия. От есента на 2017-а насам, когато Акрапович пое железничарите, на 3 пъти тимът му допускаше по 3 гола – 0:3 от Лудогорец на 18 ноември 2017 година, 1:3 от Черно море на 14 юли 2019-а и 1:3 от Спартак Търнава на 1 август 2019-а в Лига Европа.

Предишният случай, в който Локо позволи на съперника да му вкара 6 попадения в официален мач, бе преди 8 години – на 23 май 2012-а. Тогава в шампионатен мач черно-белите загубиха с 2:6 при гостуването на Литекс. В онзи двубой железничарите се държаха само през първата част, която завърши 2:2. След почивката обаче ловчанлии им вкараха 4 гола. Онзи ден в Разград пък Локо инкасира 4 попадения през първото полувреме. Общото между тези два мача е… вратарят Илко Пиргов. През 2012-а обаче той бе на печелившата страна, а срещу Лудогорец – на губещата.