Локо (Пд) пропусна да обърне Славия, но остана в Топ 6 (ВИДЕО+СНИМКИ)

0
slaviq lokomotiv plovdiv (3)

Славия и Локомотив (Пд) не излъчиха победител в мач от XXIX кръг на efbet Лига. На стадиона в столичния квартал „Овча купел“ съперниците си размениха по един гол за крайното 1:1. По този начин възпитаниците на Александър Томаш си запазиха мястото в първата шестица, оставайки на точка пред днешния си съперник.

В 4-ата минута далечен удар на Джоавни бе избит пред голлинията от Вуцов, а Трупе не сполучи при добавката.

В 25-ата минута Денислав Александров прати топката във вратата на Светослав Вуцов, но преди това кълбото срещна ръката му и попадението бе отменено.

Веднага след началото на втората част Хоркаш спаси шут от границата на наказателното поле на Галин Иванов.

Славия поведе след малко повече от 120 секунди игра през втората част. Галин Иванов изведе Кристиан Добрев, който на 2-3 метра от ъгъла на вратарското поле с шут в близкия ъгъл порази целта за 1:0.

В 52-ата минута Галин Иванов направи фрапантен пропуск, след като от границата на вратарското с глава прати топката покрай дясната греда.

Малко преди да измине час игра Динко Хоркаш се сблъска тежко с Натан Гасама и трябваше да бъде заменен принудително от Илко Пиргов.

В 72-ата минута Славия можеше да сложи точка на спора. Галин Иванов изведе вдясно от наказателното поле Ертан Томбак, който даде успореден пас на 2-3 метра пред вратарското поле. Кристиан Добрев стреля по диагонала, но топката мина на сантиметри от дясната греда.

Локомотив изравни от нищото в 87-ата минута. Джовани центрира от фал, а пред вратарското поле Хорхе Сегура засече с глава в долния десен ъгъл за 1:1.

В първата минута на даденото продължение Матеус Да Силва прати за втори път топката зад голлинията на Вуцов. Попадението обаче бе отменено, тъй като футболистът на Локомотив стори това с игра.

Секунди по-късно Бабакар Дион изведе Джовани сам срещу вратаря. Ударът на играча на „смърфовете“ обаче бе слаб и право във Вуцов.