Локо (Пд) продължава защитата на Купата! Митко Илиев обърна Литекс (ВИДЕО)

0
-
-

Актуалният носител на Купата на България – Локомотив (Пловдив), продължава защитата на отличието. В 1/8-финален сблъсък, игран на „Лаута“, „смърфовете“ се наложиха с 2:1. Пловдивчани трябваше да правят обрат, след като „оранжевите“ поведоха. С два гола на капитана Димитър Илиев обаче, „черно-белите“ стигнаха до успеха.

Най-чистото положение през първото полувреме бе след само 180 секунди игра. Бирсент Карагарен обаче направи фрапантен пропуск. Той не успя да улучи вратата от непосредствена близост, след успореден пас на Момчил Цветанов.

Следващият по-интересен момент пък дойде чак в даденото продължение. Уирис Де Оливейра стреля от границата на наказателното поле, но над вратата.

Литекс поведе в 65-ата минута. Иван Митрев се пребори с Милош Петрович за топка в наказателното поле, след което мина между него Динис Алмейда. Останал сам срещу вратаря, Митрев не сгреши за 0:1.

Локомотив можеше да изравни само 120 секунди по-късно. Карагарен бе изведен сам срещу вратаря, но Петров отрази удара.

В 74-ата минута „смърфовете“ все пак стигнаха до гол. Карагарен проби отдясно и намери в наказателното поле Димитър Илиев, който с прецизен удар прати топката в долния десен ъгъл на вратата за 1:1.

В 87-ата възпитаниците на Бруно Акрапович стигнаха до пълен обрат. След балонно центриране от фаул на Георги Илиев, Петров изпусна топката и тя стигна до Карагарен, който в с глава подаде на Димитър Илиев. За капитана на „железничарите“ пък не бе никакъв проблем отблизо да прати топката в мрежата за 2:1.