Локо (Пд) продължава да лети при Томаш! Прегази Славия и се настани в тройката (ВИДЕО)

0
Снимка: lokomotivpd.com

Локомотив (Пд) победи Славия в мач от XIV кръг на Първа лига. На „Лаута“ „смърфовете“ се наложиха с 3:0. Със спечелените 3 точки пловдивчани се настаниха поне временно в Топ 3.

В 7-ата минута Славия по чудо не поведе. Нгуена намери във вратарското поле Кристиян Добрев, който от чиста позиция направи по-трудното, неулучвайки вратата.

240 секунди по-късно „белите“ организираха отлична контра. Ударът на Нгуена от границата на наказателното поле, обаче „облиза“ дясната греда.

Локомотив (Пд) поведе след половин час игра. След центриране от корнер, футболист на домакините засече слабо с глава, но Вуцов не успя да улови. Топката стигна до Мартин Паскалев, който стреля отблизо. Попадийн успя да блокира с крак на голлинията, но кълбото срещна гърба на вратаря на Славия и влетя в мрежата му за 1:0.

В 49-ата минута Локомотив (Пд) удвои аванса си. Джовани нахлу отляво в наказателното поле и даде успореден пас. Димитър Илиев пък на метър-два пред вратарското поле не срещна проблем да засече в мрежата за 2:0.

В 57-ата минута Емил Стоев бе изведен сам срещу Вратаря. Хоркаш обаче отрази удара, а след това бе маркирана и засада.

240 секунди след това „смърфовете“ поискаха дузпа за игра с ръка на Керчев. Тя обаче бе плътно прилепена до гърдите на футболиста и Георги Гинчев не посочи бялата точка.

В 72-ата минута домакините оформиха класиката в резултата. Димитър Илиев изведе отлично Бабакара Дион, който прекара топката между краката на Вуцов за 3:0.

До края на мача остана време за отменен заради засада гол на Славия, дело на Ахмед Ахмедов.