Локо (Пд) приземи Левски на Стоянович, „сините“ сдадоха първото място (ВИДЕО)

0
lokomotiv plovdiv levski
-
-

Локомотив (Пловдив) нанесе първа загуба на Левски в първенството. „Смърфовете“ се наложиха като домакини на своя съперник с минималното 1:0. Интересно е, че победното попадение падна от единствения точен удар в мача за пловдивчани.

Преди тази среща, „сините“ бяха записали 5 последователни победи при Славиша Стоянович, за когото това също бе първо поражение начело на тима от „Герена“.

След днешната загуба, Левски сдаде първото място на големия си съперник ЦСКА-София. Двата отбора са с равен брой точки, но „червените“ са с по-добра голова разлика.

Любопитно е, че в никак не груб мач, главният арбитър Станислав Тодоров показа цели 7 жълти картона за футболистите на Левски, включително и за намиращия се на резервната скамейка Божидар Митрев. За домакините пък официалните предупреждения бяха 4.

Срещата започна с едноминутно мълчание в памет на трагично загиналите в автомобилна катастрофа четирима футболисти на Павликени.

След само 180 секунди игра прехвърчаха искри на терена. Главният съдия обаче тушира напрежението с по един жълт картон за Белмонт и Буна.

Левски започна по-активно мача. В 6-ата минута Буш не успя да засече добре центриране в наказателното поле.

Малко по-късно Буна можеше да получи най-малко втори жълт картон, след като удари през лицето Цветкович. Станислав Тодоров обаче не отсъди дори нарушение.

В 14-ата минута Локомотив поведе. Умарбаев центрира в наказателното поле, а Аралица засече с глава за 1:0. В ситуацията вратарят на гостите Полачек можеше да се намеси по-убедително, но вместо това отби в собствената си мрежа.

Домакините трябваше да направят принудителна смяна в 24-ата минута. Димитър Илиев замени контузилия се Банович.

В 36-ата минута Стивън Езе отправи опасен удар с глава след центриране от фаул, но топката излезе на сантиметри в аут. В ситуацията обаче бе отсъдено и нарушение на нигериеца.

В началото на втората част Горанов центрира чудесно, но Буш не успя да засече хубаво, пращайки топката в аут.

В 61-ата минута „смърфовете“ получиха втори неприятен удар. Парвиз Умарбаев се контузи и на негово място се появи Елитон.

120 секунди по-късно Кабрал центрира от корнер, Ейолфсон малко куриозно засече с гръб и топката премина до лявата греда.

Почти веднага след това Обертан проби отдясно и пусна успоредно на голлинията. Асен Георгиев в желанието си да изчисти можеше да си отбележи автогол, но Луков изби, а след това самият Георгиев изчисти в корнер.

В 67-ата минута току-що влезлият Вашчук пусна към Обертан, който стреля, но Петрович самопожертвувателно се хвърли и изби в ъглов.

Паулиньо засече с глава центриране от фаул на Кабрал, но много неточно. Обертан стреля от дистанция, право в ръцете на Луков.

В 79-ата минута Буш стреля от малък ъгъл, но Луков улови без проблеми. В 81-ата минута румънецът засече с глава центриране от корнер на Цветкович, но над вратата.

В 85-ата минута Станислав Костов прати топката в мрежата, но голът бе отменен заради отсъдено секунда по-рано заради съмнително нарушение на Обертан срещу Езе.

В 4-ата минута на продължението Буш не можа да реализира от вратарското поле, след като Луков парира удара му, чистейки в корнер. За неговото изпълнение напред се включи и вратарят на Левски Мартин Полачек, но и от това нямаше полза.