Локо (Пд) победи минимално Царско село (ВИДЕО)

0
Снимка: lokomotivpd.com

Локомотив (Пловдив) победи минимално Царско село в мач от XXI кръг на Първа лига. На „Лаута“ „смърфовете“ се наложиха с 1:0 и взеха три точки, които им дадоха глътка въздух, но в игрови план не убедиха особено.

В 7-ата минута Умарбаев центрира от фал. Бидунга овладя сам срещу вратаря и прати топката в мрежата. Попадението обаче бе отменено, тъй като петима от домакините бяха в засада.

В 13-ата минута Пламен Крумов стреля директно от фал, от сериозна дистанция, а топката премина покрай дясната греда. Минута по-късно от почти същата позиция пък Реди Каса прати кълбото над вратата.

В 20-ата минута Каломбо нахлу в наказателното поле, остана сам срещу вратаря и стреля с левия крак по диагонала, но доста неточно.

38-ата минута Карагерен стреля остро, но Пиер Зебли спря топката с ръка в наказателното поле, за което главният съдия отсъди дузпа. Зебли пък получи и жълт картон. Митко Илиев изпълни наказателния удар и го превърна в гол – 1:0.

Минута преди края на първата част пък Царско село можеше да изравни резултата след грешка на Рейдър. Реди Каса шутира от разстояние, а стражът не реагира добре и не успя да улови, но топката не влезе във вратата му. След ъгловия удар пък Витурини стреля с глава, но без да нанесе точен удар.

Второто полувреме започна малко вяло. Домакините, поуспокоени от гола аванс, не бяха особено агресивни. Гостите пък така и не показаха в тези минути някаква амбиция за нещо повече.

В 50-ата минута в игра влезе Марсел, на мястото на контузения Салинас.

Локомотив контролираше събитията на терена, но не успяваше да създаде нищо остро в офанзивен план.

В 61-ата минута Томашевич стреля силно, но топката мина в встрани от вратата на гостите.

В 72-ата минута Марсел получи жълт картон, след като влезе грубо в играч на гостите.