Локо Пд пак удари Лудогорец в Разград! Шампионите с 2 червени картона!(ВИДЕО+СНИМКИ)

0
-
-

Отборите на Лудогорец и Локомотив Пловдив завършиха при резултат 1:2 в мач от първата шестица на 28-и кръг в efbet Лига. Бернард Текпетей откри в 15-ата, но Георги Минчев изравни в 17-ата минута. Димитър Илиев донесе пълния обрат за гостите след точно изпълнена дузпа. В 61-ата минута Елвис Ману получи втори жълт и сътветно червен картон и остави домакините с 10 души, а след червне картон и на Каули Оливейра домакините завършиха мача с 9 човека.

Първата опасност в срещата дойде още да са изминали и 60 секунди от двубоя. Кирил Десподов центрира отдясно в наказателното поле, където обаче малко не достигна на Елвис Ману да стреля с глава, а след това и Доминик Янков нсе размина с топката и не успя да нанесе удар.

Лудогорец откри резултата в 15-ата минута. „Орлите“ организираха чудесна атака, при която Доминик Янков комбинира с Бернард Текпетей отляво. Ганаецът успя да се освободи от Бирсент Карагарен и със страхотен удар от около 20 метра намери долния десен ъгъл за 1:0.

Само две минути след това „черно-белите“ изравниха. Парвиз Умарбаев получи отляво и центрира прекрасно на главата на оставения съвсем сам Георги Минчев. Нападателят отправи удар в десния ъгъл за 1:1.

Три минути по-късно „черно-белите“ имаха нов чудесен шанс за попадение. Димитър Илиев получи пред наказателното поле и с чудесен пас изведе Криситан Илич на стрелкова позиция. Хърватинът обаче стреля право във вратаря Кахлина, който улови.

В 28-ата минута „орлите“ погледнаха по-смело към вратата на своя гост, когато Десподов проби отляво и центрира в наказателното поле, където Ману успя да отклони топката под плонжа на Илко Пиргов и я насочи към вратата. В последния момент обаче Диниш Алмейда успя да изчисти.

Пълният обрат обаче стана факт в 32-ата минута, когато капитанът на гостите Димитър Илиев се разписа от дузпа. Наказателният удар бе отсъден за нарушение на Текпетей срещу капитана на пловдивчани. Илиев получи центриране отляво, овладя я и бе препънат от ганаеца. Главният рефер Ивайло Стоянов посочи бялата точка, а след това и системата ВАР потвърди решението му. Илиев застана зад топката и безпроблемно отбеляза, носейки пълния обрат.

В последната минута на редовното време на първата част домакините направиха серозен пропуск. Сисиньо преодоля Момчил Цветанов и центрира по земя, където Десподов опита да засече с пета, но не уцели топката, която отиде в краката на Ману, но нападателят също се размина с нея от два метра пред вратата.

На почивката бе извършена смяна в тима на Лудогорец – Светослав Дяков замени Стефан Баджи.Първата интересна ситуация за втората част бе на сметката на „орлите“. В 49-ата минута Кирил Десподов стреля директно от пряк свободен удар пред дъгата на наказателното поле, но над вратата на Пиргов.

В 59-ата минута домакините имаха нов чудесен шанс да изравнят резултата. Сисиньо центрира отдясно в наказателното поле, където Десподов овладя, обърна се и стреля, но се получи рикошет и топката излезе в корнер.

Лудогорец остана с 10 души на терена в 61-ата минута, когато втори жълт и съответно червен картон получи Елвис Ману. Нидерландецът проби в наказателното поле, но си поведе дълго топката. Пиргов се хвърли да я улови и последва сблъсък между двамата, а заради опасното влизане на нападателя реферът Ивайло Стоянов му показа втори жълт картон.

Малко след това в игра за разградчани се появиха Мавис Чибота и Пиерос Сотириу, които замениха Бернард Текпетей и Доминик Янков.В 66-ата минута Локомотив можеше да вкара трети гол. Парвиз Умарбаев стреля технично от пряк свободен удар, но топката прелетя покрай лявата греда на Кахлина.

Само две минути по-късно пред Умарбаев се откри нова възможност. Карагарен изведе отдясно в наказателното поле таджикистанеца, който се освободи от опеката на Жордан Икоко и шутира в близкия ъгъл, но Кахлина спаси.
В 81-ата минута Лудогорец остана с двама души по-малко на терена, след като втори жълт и съответно червен картон получи Каули Оливейра. Бразилецът получи втори жълт и сътветно червен картон при борба за висока топка с Илиев, в която използва и лакътя си.