Локо Пд отлепи ютията

0
-
-

Локомотив (Пловдив) записа първа победа в родното първенство, след като надделя с 2:0 над Царско село като гост. Попаденията за „смърфовете“ бяха дело на Лукас Салинас и Димитър Илиев. Именно голмайсторът на пловдивчани бе над всички на терена и се отчете и с асистенция за попадението на своя съотборник. Христо Попадийн пък бе изгонен за два жълти картона в края на мача.

Първото полувреме не предложи абсолютно нищо интересно, като двамата вратари не се наложи да се намесват нито веднъж.

В 69-ата минута Димитър Илиев получи топката по десния фланг, пусна по земя към точката на дузпата, където Салинас овладя, завъртя се и стреля точно – 1:0 за тима на Александър Тунчев.

Домакините не съумяха да застрашат вратата на гостите, а в добавеното време получиха и втори гол. Илиев бе повален от Сашо Александров в наказателното поле и съдията Волен Чинков посочи бялата точка. Потърпевшият бе безгрешен от дузпата и оформи крайното 2:0.

Локо (Пловдив) събра 6 точки и вече е на 10-ата позиция, докато Царско село е също с толкова на 11-ото място.