Локо Пд отказа ЦСКА-София от битката за второто място

0

Локомотив Пловдив спечели с 2:0 срещу ЦСКА-София сблъсъкът от 30-ия кръг на Първа лига. И двата гола за „смърфовете“ реализира Димитър Илиев. Първото попадение падна от дузпа, която бе отсъдена след намесата на VAR.

ЦСКА-София изигра слаб мач, с много малко аргументи, докато Локомотив Пловдив изглеждаше много по-устремен към успеха през второто полувреме и логично стигна до победата.

Локомотив Пловдив създаде първата опасност в мача в 11-ата минута, когато Кристиан Илич изведе Георги Минчев зад гърба на отбраната на ЦСКА-София, а той стреля, но Димитър Евтимов плонжира и изби в корнер.

Осем минути по-късно Тибо Вион опасен удар от дистанция, но топката премина над напречната греда на вратата на Илко Пиргов.

ЦСКА-София направи много голям пропуск в 27-ата минута. Жорди Кайседо бе изведен зад защитата на „черно-белите“. Нападателят излъга Лукас Масоеро и стреля по диагонала, но топката премина покрай плонжа на Илко Пиргов и излезе в аут.

Локомотив Пловдив направи нов много сериозен пропуск в 48-ата минута, когато Кристиан Илич пусна извеждащ пас към Георги Минчев, който изпревари Юрген Матей и излезе сам срещу Димитър Евтимов, след което стреля покрай него, но Тибо Вион се намеси пред голлинията и изчисти топката.

Локомотив Пловдив организира опасна скоростна атака в 54-ата минута, когато Момчил Цветанов пусна прострелен пас в наказателното поле на ЦСКА-София, но Георги Минчев се размина с топката.

Георги Минчев се опита да изненада Илко Пиргов и да го прехвърли с далечен удар в 65-ата минута, но топката излезе в аут.

Бирсент Карагарен се опита да изненада Димитър Евтимов в 69-ата минута, но вратарят на ЦСКА-София успя да се намеси и да спаси удара.

Локомотив Пловдив получи право да изпълни дузпа в 75-ата минута. Една ситуация в наказателното поле на ЦСКА-София между Бисмарк Чарлс и Лукас Масоеро бе разгледана с VAR. Чарлс задържа Масоеро и го фаулира. Съдията Георги Димитров бе привикан на монитора, за да разгледа случилото се и прецени да посочи бялата точка. Димитър Илиев реализира наказателния удар в 76-ата минута, пращайки топката в долния десен ъгъл на вратата на Димитър Евтимов, който се хвърли вляво.

Локомотив Пловдив поведе с 2:0 в 85-ата минута. Парвиз Умарбаев центрира от фаул в наказателното поле на ЦСКА-София, където Кристиан Гомис надскочи Амос Юга и свали топката към Димитър Илиев, който за втори път в срещата я прати във вратата на Димитър Евтимов.

Локомотив Пловдив е втори в класирането с 59 точки, а ЦСКА-София е трети с 56 точки.

Локомотив Пловдив се нуждае от една победа, за да си гарантира второто място в Първа лига.