Локо (Пд) не се възползва от грешката на Левски! Арда спъна „смърфовете“ (ВИДЕО+СНИМКИ)

0

Локомотив (Пловдив) и Арда излъчиха победител в мач от XVIII кръг на efbet Лига. На „Лаута“ съперниците не си отбелязаха гол, завършвайки при 0:0. „Смърфовете“ доиграха мача с човек по-малко, след като в 74-ата минута Стивън Езе получи червен картон. По този начин пловдивчани не успяха да се възползват от вчерашното равенство на Левски с Берое и остават на трето място, на 2 точки зад „сините“.

Двубоят започна с едноминутно мълчание в памет на великия български актьор Стефан Данаилов.

В 16-ата минута Георги Илиев центрира в наказателното поле, Стивън Езе засече с глава, но слабо и право във вратаря.

120 секунди по-късно Арда можеше да поведе. Чудесно центриране в наказателното поле не бе засечено добре с глава от Деян Лозев. Топката все пак се насочи към голлинията, но Мартин Луков изби, въпреки че бе притеснен от Радослав Василев. В последствие топката спря в мрежата на домакините, но голът бе отменен заради нарушение на нападателя срещу вратаря.

Локомотив натисна своя съперник още началния съдийски сигнал за втората част  и това можеше да даде резултат в 47-ата минута. След центриране от корнер, топката стигна на границата на наказателното поле до Бирсент Карагарен, чийто удар обаче мина над вратата.

В 67-ата минута Спас Делев стреля от наказателното поле, но Луков закова топката пред голлинията.

В 74-ата минута Локомотив остана с човек по-малко. Стивън Езе извърши нарушение срещу Радослав Василев, за което получи втори жълт и съответно червен картон.