Локо Пд нанесе първа загуба на Берое при юношите

0
DSC02266 963x542

Отборът на „Берое“ до 19 години загуби домакинството си на „Локомотив“ (Пловдив) с 1:2 в двубой, който се игра на Спортна база „Берое“. Това бе първа загуба за момчетата на Слави Жеков в Елитната група до 19 години.

През първата част двата тима показаха равностойна игра с редица положения пред двете врати. Гостите обаче успяха да реализират своите ситуации и поведоха с 0:2 преди почивката. Още в 9-та минута Илиян Томов реализира след центриране от десния фланг, а в 35-та минута Октай Юсеин бе изведен зад отбраната и не сбърка сам срещу Иван Гошев.

След паузата „зелените“ притиснаха своя противник и играта бе предимно в половината на пловдивчани. „Берое“ обаче успя да отбележи чак в 81-та минута, когато Валентин Иванов получи добър пас зад отбраната и копна топката над вратаря. Тя обаче срещна напречната греда, а най-съобразителен бе Мануел Иванов, който намали след удар с глава. До края домакините опитаха поне да изравнят, но така и не успяха да го сторят.

Така „Берое“ остана с 4 точки в класирането. В следващия кръг отборът на Слави Жеков гостува на „Лудогорец“ в Разград. Срещата е насрочена за 31 август от 17:30 часа.