Локо (Пд) изпусна Славия в София! Синът на Гонзо бележи

0

Славия и Локомотив (Пловдив) не излъчиха победител в контролна среща. „Смърфовете“ поведоха в двубоя на стадиона в „Овча купел“, но допуснаха изравняване в края и последният съдийски сигнал прозвуча при 1:1.

В 14-ата Уртадо изведе Николаев, който от своя страна пусна в наказателното поле за Александър Иванов. Последният нанесе опасен удар, но вратарят на Славия изби в корнер.

120 секунди след това Видол Сейменски засече с глава центриране от корнер. Топката обаче премина над вратата.

До края на полувремето Славия имаше две възможности да поведе, като и в двата случая възможността се откри пред Владислав Узунов. В първия ударът бе спасен Илко Пиргов, а във втория топката срещна горната греда.

Локомотив поведе в 64-ата минута. Георги Минчев изведе Александър Иванов с прецизен удар прати топката в мрежата за 0:1.

Почти веднага след като инкасира гол, Славия можеше да изравни. Изстрел на Златков обаче премина покрай вратата.

В 84-ата минута обаче „белите“ възстановиха равенството. Точен за крайното 1:1 бе Филип Ангелов.

Малко по-късно пък удар на каращия проби Йерун Луму бе изчистен от Петър Петров току пред голлинията.