Локо Пд излъга Пирин в контрола

0
lokomotiv pd pirin kontrola

Локомотив Пловдив победи Пирин с 1:0 в контролна среща, играна на стадион „Лаута“.

Единственият гол в срещата падна в 81-ата минута, когато пловдивските „железничари“ се възползваха от статично положение и Хорхе Сегура прати топката във вратата.

Като цяло срещата не предложи много положения пред двете врати. Първият точен изстрел дойде в 37-ата минута, когато Ивайло Иванов пробва късмета си от далечно разстояние. Вратарят на Пирин Максим Ковальов обаче се отчете с хубаво спасяване с една ръка.

През втората част също нямаше опасности. В 78-ата минута вторият вратар на „орлетата“ Марио Кирев бе близо до това да направи голяма грешка, след като изчисти топката в главата на играч на пловдивчани, но все пак кълбото премина встрани от вратата.

Три минути по-късно Локомотив все пак поведе в резултата. Футболистите на Александър Томаш изпълниха статично положение. Кирев не прецени добре излизането си, изпусна топката и Хорхе Сегура бе най-съобразителен при разбъркването в наказателното поле, за да прати топката в мрежата.

За Локомотив Пловдив предстои проверка срещу Берое на 3-ти февруари, докато Пирин ще срещне Марек на 31-и януари.