Локо (Пд) излъга Черноморец при U15, „акулите“ с греда (СНИМКИ)

0
-
-

Отборът на Локомотив (Пловдив) до 15 години постигна първа победа в Елитната група. Момчетата на Апостол Костадинов надвиха Черноморец (Бургас) с минималното 1:0. Единственият гол в срещата падна в края на първото полувреме, когато Станислав Дошев бе точен.

В 9-та минута Даниел Маджаров можеше на два пъти в рамките на няколко секунди да вкара, но не успя. В 20-та минута Кристиан Орманов бе изведен в наказателното поле, преодоля вратаря и стреля, но защитник на „акулите“ изчисти преди голлинията. В 34-та минута Атанас Янков открадна една топка от бранител на Черноморец, нахлу в наказателното поле, но нанесе много слаб изстрел. В последните секунди на първата част Локомотив откри резултата. Станислав Дошев се оказа най-съобразителен след центриране от пряк свободен удар и откри за 1:0.

В началото на второто полувреме гостите застрашиха на два пъти вратата на Стилян Иванов, като при втората атака играч на Черноморец нацели напречната греда. До края Локомотив можеше да удвои своята преднина, но пропуски пред вратата на бургазлии им попречиха.