Локо Пд изкова много скъпа победа срещу Словачко

0
-
-

Локомотив Пловдив постигна много измъчена победа с минималното 1:0 срещу Словачко в първия мач от втория квалификационен кръг на Лига на конференциите. Единственият гол в двубоя отбеляза Петър Витанов в 89-ата минута.

Футболистите на Словачко имаха претенции за две дузпи в мача, които бяха подминати от френската съдийска бригада.

Локомотив Пловдив бе на път да допусне много груба грешка в 15-ата минута, когато Конър Руан и Илко Пиргов не комуникираха добре помежду си, но футболистите на Словачко не се възползваха от открилата им се възможност.

В 23-ата минута Парвиз Умарбаев направи двойно подаване с Лукас Салинас, който стреля, но вратарят на Словачко Филип Нгуйен спаси без особени затруднения.

Словачко пропусна най-доброто положение в мача в 35-ата минута, когато Даниел Холцер беше изведен сам срещу Илко Пиргов, но вратарят на Локомотив се намеси и спаси.

Ян Калабишка отправи коварен диагонален удар в 40-ата минута, а топката премина на сантиметри встрани от левия стълб на вратата на Пиргов.

COVID-19 бави юноша на Аякс за Локо (Пд)

Локомотив Пловдив организира добра атака в 52-ата минута, когато Конър Руан изведе Георги Минчев сам срещу Филип Нгуйен и стреля, но неточно в аут.

Локомотив Пловдив пропусна нова нелоша възможност в 65-ата минута, когато Димитър Илиев подаде към Лукас Салинас, който пусна отличен пас към Конър Руан, който стреля от малък ъгъл и Нгуйен успя да се намеси и да избие в корнер.

Съдията Карим Абед получи контузия в 75-ата минута и бе заменен, като на негово място се появи четвъртия рефер Ерик Ваталие.

Единственото попадение в двубоя падна в 89-ата минута. С удар от дистанция Петър Витанов вкара топката в долния десен ъгъл на вратата на Филип Нгуйен.

В добавеното време на мача Александър Тунчев получи жълт картон заради невъздържаната си реакция.

Всичко в сблъсъка между Локомотив Пловдив и Словачко ще бъде решено в реванша.