Локо Пд е под пара, сломи и Ботев Вр (ВИДЕО)

0
lokomotiv plovdiv official 66022451 490878731455957 7231442420116902391 n

Локомотив Пловдив е под пара и постигна трета поредна победа във всички надпревари. Пловдивчани се наложиха с 4:1 при гостуването на Ботев Враца в мача от третия кръг на efbet Лига. По този начин „смърфовете“ записаха втора поредна победа в българския шампионат и събраха актив от 6 точки, докато Ботев Враца допусна втора поредна домакинска загуба, след като започна сезонът с поражение вкъщи от Берое.

Локомотив Пловдив поведе в резултата в 9-та минута, когато след центриране от корнер в наказателното поле на Ботев Враца, Мирослав Будинов изчисти топката с глава, но право в краката на Бирсент Карагарен, който не пропусна да се разпише.
Локомотив Пловдив пропусна страхотна възможност да удвои своята преднина в 14-та минута, когато Бирсент Карагарен центрира перфектно към Ален Ожболт в наказателното поле на Ботев, но топката остана под крака на нападателя, който не успя да я засече.

В 20-та минута бе вдигната безумна засада на Карагарен, тъй като при паса футболистът на Локомотив Пловдив беше още в своята половина.

Локомотив Пловдив удвои своята преднина в 35-та минута. Георги Илиев получи пространство пред себе си и с удар от около 28 метра прати топката неспасяемо в десния ъгъл на вратата на Красимир Костов.

Пред Димитър Илиев се откри нова възможност в 37-та минута, но той не успя да преодолее Костов, който се намеси решаващо.

Даниел Генов центрира в 40-та минута в наказателното поле на Локомотив, където Петър Атанасов стреля с глава, но много неточно в аут. В добавеното време на първата част Златински сложи топката на главата на Домовчийски, който стреля, но встрани от десния стълб на вратата на Мартин Луков.

Локомотив Пловдив имаше основателни претенции за дузпа в 54-та минута, когато Ангел Лясков препъна Димитър Илиев, но странно защо Стефан Апостолов подмина ситуацията.

Ботев Враца върна интригата в мача в 58-та минута, когато Мирослав Будинов с глава свали към Валери Домовчийски, който с удар от въздуха вкара топката неспасяемо в левия ъгъл на вратата на Луков.

Съдията Стефан Апостолов изгони с втори жълт картон Илия Миланов в 60-та минута за нарушение на футболиста на Ботев Враца срещу Георги Илиев.

Димитър Илиев изпълни фаула в 62-та минута, но Костов демонстрира добър рефлекс и изби в корнер.

Георги Илиев стреля от пряк свободен удар в 77-та минута, но над напречната греда в аут.

Локомотив Пловдив реализира трети гол в 78-та минута. Момчил Цветанов центрира в наказателното поле на Ботев, където Димитър Илиев бе изпуснат и прати топката във вратата на Костов.

Локомотив Пловдив вкара четвърти гол в 89-та минута. Гостите организираха страхотна контраатака. Аралица излезе сам срещу Костов и стреля, но вратарят успя да отрази удара му. Избитата топка попадна в краката на Карагарен, който я изпрати в опразнената врата. Костов пак реагира, но закъсня, тъй като топката премина гол линията.

В следващия кръг Локомотив Пловдив посреща Лудогорец, а Ботев Враца гостува на ЦСКА-София.