Дербито на Пловдив този път остана без победител (ВИДЕО)

0

Отборите на Локомотив и Ботев завършиха наравно 1:1 в голямото дерби на Пловдив. Двата отбора направиха здрав мач, с положения и пред двете врата , пред пълните трибуни на Лаута. Марко Перван отправи опасен удар от фаул в 3-та минута, но Мартин Луков успя да се намеси и да боксира.

Ботев Пловдив поведе в резултата в 8-та минута, когато Фернандо Виана отклони топката към Лазар Марин, който нахлу отляво в наказателното поле и стреля от въздуха, а топката прелетя над ръцете на Мартин Луков и влетя в мрежата.

Три минути по-късно Димитър Илиев си освободи коридор за стрелба и нанесе шут от 21 метра. Янко Георгиев плонжира и улови уверено.

В 42-та минута Димитър Пиргов не изчисти никак добре едно центриране и топката попадна в Ален Ожболт, който с хубави финтове тпрати Кристиан Димитров в грешната посока, а после опита фалцов шут към далечния ъгъл, който не се получи. В 43-та минута Парвиз Умарбаев с хубава техника преодоля двама съперници и нахлу в наказателното поле на Ботев, след което подаде към Момчил Цветанов, който стреля от точката на дузпата, но неточно над гредата.

Второто полувреме започна с нервен изблик между Ожболт и Кристиан Димитров. Защитникът на Ботев брутално с лакът връхлетя върху тила на нападателя, а после му каза нещо, докато Ожболт седеше на земята. Това доведе опит двамата да си разменят ритници и скоро съотборниците им трябваше да ги разтървават.

Локомотив Пловдив успя да изравни резултата в 53-та минута. Парвиз Умарбаев центрира перфектно от пряк свободен удар. Там Кристиан Димитров тотално загуби физическия дуел с Езе и нигериецът отблизо скъса мрежата.

Последваха силни минути за смърфовете. Първо Ожболт технично засече центриране с пита, а малко по -късно домакините имаха претенции след като топката срещна ръката на Терзиев. Десет минути преди края Димитър Пиргов надскочи след удар с глава  нацели напречната греда.