Локо няма загуба в Пловдив от Левски при днешния съдия!

0

Равносметката от последните 10 мача на „Лаута“ е 3 победи за Локомотив, 5 равенства и 2 победи за Левски.

Най-често срещите в Пловдив са завършвали при следните резултати: 1:0-12 пъти (5 пъти за Локомотив и 7 за Левски), 1:1- 11 пъти, 3:1-8 пъти (1 за смърфовете и 7 за сините), 0:0-8 пъти, 2:1-6 пъти (4 за Локомотив и 2 за Левски), 2:3- 5 пъти (2 за железничарите 3 за сините), 2:0 – 5 пъти (2 за Локомотив и 3 за Левски).

През първите полувремена са отбелязани 72 гола, а през вторите 45 минути са реализирани 90 гола.

Две са най-резултатните срещи в Пловдив – 4:2 за Левски през 1966 и 2005 година.

За Локомотив най-много голове 7 е реализирал легендата на клуба Хр. Бонев-Зума. Следват: 6 -М. Камбуров, 3 – Г. Василев, 2 – Ив. Кънчев, Ив. Манолов, Кр. Манолов, Cт. Драганов, М. Стойнев, Б. Янчевски, Д. да Силва и Б. де Карвальо.

Най-много голове 4 за Левски са отбелязали П. Панов и Хр. Йовов, а 3 – Хр. Илиев-Патрата, Г. Аспарухов-Гунди, Д. Боримиров и Вл. Гаджев.

В полза на Локомотив са отсъдени 7 дузпи и те са превърнати в голове от Ив. Манолов, Cт. Драганов, К. Видолов, Д. Донев, Здр. Лазаров, Хр. Златински и М. Камбуров.

За Левски са отсъдени 4 дузпи, като те са реализирани от Ив. Димчев-Бачин, С. Бардон, Г. Дембеле и Г. Родригес.

Гол №100 в мачовете в Пловдив отбеляза М. Камбуров при победата с 2:1 на 17 май 2003 година.

Автогол в полза на Левски е отбелязал П. Пашев.

7 легионери са реализирали попадения за Локомотив: Б. Янчевски, Д. да Силва, Б. де Карвальо, Cт. Илиадис, В. Траянов, Cт. Евтоски и Ан. Аралица.

11 чужденци са отбелязали голове за сините: Д. Драгич, Ек. Джайеоба, С. Бардон, Жоазиньо, Г. Дембеле, Кр. Рамос, Г. Родригес, М. Бедоя, Фр. Нар, Б. Адениджи и М. Бурабия.

Дончо Донев е вкарвал голове и за двата отбора.

В 25-и кръг двата съперника са играли в града под тепетата 2 пъти, като през 1988 година срещата завършва 1:1, а през 2013 година сините бият с 1:0.

Станислав Тодоров от Шумен е свирил 5 мача досега на „Лаута“ (в това число последните четири), като домакините са победили 3 пъти и 2 двубоя са завършили наравно, пише „Тема спорт“.