Локо Мездра взе дербито с дубъла на Ботев

0

Локомотив (Мездра) се наложи с 2:1 над втория отбор на Ботев (Враца) в мач от деветия кръг на Северозападната Трета лига. Домакините бяха по-добрият отбор.

Ивайло Златев откри резултата в 4-ата минута, когато надбяга врачанската отбрана и насочи топката в мрежата. Малко след това Николай Ганчев беше на косъм да удвои, но след удара му топката премина на сантиметри от външната страна на гредата. Първата възможност за младия съперник беше в 27-ата минута, когато Тодор Горанов пусна топката в коридор, но Христиан Петков не уцели вратата. В 37-ата минута Златев шутира отблизо, но врачанският страж изби с крак. В последните секунди влезлият като резерва Йордан Желев фалцира топката от границата на наказателното поле и тя се укроти в горния ъгъл за 1:1. След почивката опасни удари отправиха Митко Милчев, Лионел Матадос и Златев с глава. Така се стигна до 85-ата минута, когато Пламен Венелинов центрира от фаул и Ганчев вкара отблизо за окончателното 2:1.