Локо (ГО) аха да изпусне 3 гола аванс, но отстрани Ботев (Вр) и отива на Лудогорец за Купата

0
-
-

Локомотив (Горна Оряховица) се класира за 1/8-финалите в турнира за Купата на България. В 1/16-финален сблъсък „железничарите“ победиха у дома елитния Ботев (Вр) с 3:2. Така те си осигуриха мач срещу Лудогорец в следващата фаза на надпреварата. Двубоят ще се проведе в Разград.

Локомотив поведе още в 8-ата минута чрез Али Ахмед. До края на полувремето домакините удвоиха аванса си с попадение на Георги Колев в 37-ата минута. През втората част Красимир Гавазов сложи точка на спора с точен удар в 61-ата минута за 3:0.

В 72-ата минута Ботев (Вр) успя да върне едно попадение чрез Юлиан Ненов. Красимир Тодоров пък върна интригата в мача с гол в 85-ата минута за 3:2. До края на мача обаче гостите нямаха нито сили, нито време за нещо повече.