Локо Дряново взе комшийското дерби с Трявна(ВИДЕО)

0
-
-

Локомотив (Дряново) се наложи с 3:1 над Трявна. Съседското дерби е от 20-ия кръг на Северозападната Трета лига. Стана изключително нервен двубой, в който гостите нарушиха традицията да си тръгват без успех от стадион „Ангел Кънчев“. Битката започна лошо за тях и 19-ата минута Мартин Ширтев наказа грешката им – 1:0. След почивката дряновският тим беше по-добрият. Въпреки това Васил Андреев пропусна да удвои аванса на домакините. В 64-ата минута Момчил Саво преодоля тревненски бранител, който го фаулира, реферът отсъди дузпа, а Йордан Иванов я реализира за 1:1.

Спартак с нова разгромна победа на Североизток(ВИДЕО)

В 73-ата минута Николай Георгиев спря с нарушение един от бившите си съотборници и получи втори жълт и червен картон, оставяйки Локомотив с 10 футболисти. Малко след това Савов изведе Калоян Калчев очи в очи с вратаря и обратът в резултата стана факт – 1:2. После капитанът на дряновци Константин Йорданов повали Васил Андреев, потърпевшият стана, удари Йорданов, а след това натисна главата му в тревата. Реферът моментално изгони нападателя на Трявна. Накрая Савов извезе сам срещу вратаря, финтира го и оформи окончателното 1:3.