Лийдс и Груев с важна победа! Биха в трилър със 7 гола!(ВИДЕО)

0

Лийдс оцеля в седемголов трилър при гостуването на Мидълзбро от 44-ия кръг на Чемпиъншип. Лийдс с Илия Груев-младши в състава си спечели с 4:3 на „Ривърсайд“. По този начин йоркширци съхраниха живи шансовете си за спечелването на директна промоция във Висшата лига.

Илия Груев-младши започна като титуляр за Лийдс и остана на терена през цялото време.

Мидълзбро поведе с 1:0 още в 7-ата минута, когато Лате Лат асистира за попадението на Айзея Джоунс.
Лийдс получи правото да изпълни дузпа в 14-ата минута, която Крисенсио Съмървил реализира и по този начин изравни резултата – 1:1.Само четири минути по-късно Жуниор Фирпо записа първата си асистенция в срещата за попадението на Патрик Бамфорд, който направи резултата 2:1 в полза на Лийдс.Мидълзбро успя да изравни резултата в 30-ата минута с попадение на Лате Лат.Лийдс отново излезе напред в резултата – 3:2 в 39-ата минута. Уили Ньонто получи извеждащ пас зад гърба на отбраната на Мидълзбро и вкара топката във вратата на Сени Диенг. Повторенията показаха, че Ньонто е в положение на засада, когато получи подаването.

Лийдс пропусна страхотна възможност в 41-ата минута, когато Патрик Бамфорд бе изведен сам срещу вратаря, но Сени Диенг спаси.Лийдс поведе с 4:2 в 61-ата минута с втория гол на Крисенсио Съмървил в срещата.Драмата стана пълна в 87-ата минута, когато Лате Лат наказа много груба грешка на Илан Мелие, прехвърляйки го с глава за 3:4.В последните минути на мача Илан Мелие се реваншира за грешката при третия гол и направи страхотно спасяване след удар от разстояние на Хаусън.

Така Лийдс се изкачи на второ място във временното класиране с 90 точки, като има една повече пред третия Ипсуич, но „трактористите“ са с мач по-малко. Лестър е лидер с 91 точки, но и „лисиците“ са с мач по-малко от Илия Груев-младши и компания.

В следващия кръг Лийдс гостува на Куинс Парк Рейнджърс.