Ливърпул триумфира със Суперкупата на Европа след драма с дузпи (ВИДЕО+СНИМКИ)

-
-

Ливърпул е новият носител на Суперкупата на Европа. Тазвечершният финал бе изцяло английски, като на „Водафон Арена“ в Истанбул мърсисайдци се наложиха над над „сините“ от Лондон по драматичен начин, след изпълнение на този. Редовното време завърши при 1:1, а в продълженията съперниците си размениха по още едно попадение за 2:2. По този начин възпитаниците на Юрген Клоп станаха за четвърти път носители на трофея.

Първата сериозна атака създаде Ливърпул, още в петата минута. След задна ножица на Мане, топката срещна ръцете на Кристенсен, но дузпа не бе отсъдена. В 11-ата минута Педро успя да отправи удар към вратата на Адриан след грешка на Салах, но топката премина встрани. Ливърпул продължи да бъде по-атакуващият отбор. В 16-ата минута Салах бе изведен отдясно и успя да стреля. Ударът му обаче бе спасен от Кепа. Челси отговори с контраатака, но не успя да реализира. Последваха няколко нахлувания от страна на Педро в наказателното поле на мърсисайдци. Резултатът беше открит в 36-ата минута на първото полувреме. Разпокъсването на защитата на Ливърпул им изигра лоша шега и Жиру успя да отбележи за 0:1, както и приключи първото полувреме.

На почивката Клоп направи промяна в състава си, която донесе резултат. Ливърпул успя да изравни резултата след гол на Мане. Европейският шампион в следващите няколко минути пропусна още две възможности. Последваха още няколко смени в съставите на двата отбора. Редовното време на мача приключи при резултат 1:1.

В 95-ата минута на продълженията, отново след удар на Мане, Ливърпул постигна обрат в срещата. Минута след това Ейбрахам излезе срещу Адриан, който се намеси много добре. Три минути след това ситуацията се повтори. Този път се стигна до контакт между двамата, което беше достатъчно за Стефани Фрапар да посочи бялата точка. Жоржиньо изпълни точно дузпата и успя да изравни резултата в 101-ата минута.