Ливърпул с нова загуба в САЩ(ВИДЕО)

0

Отборът на Ливърпул записа втора поредна загуба в летните контроли на тима. След като преди дни мърсисайдци паднаха с 2:3 от Борусия (Дортмунд), тази нощ възпитаниците на Юрген Клоп допуснаха ново поражение с 1:2 от Севиля. Срещата се игра на “Фенуей Парк” в Бостън, САЩ. Друг интересен факт е, че испанците стигнаха до успеха с човек по-малко на терена, след като Жорис Няньон бе изгонен в 76-ата минута. Нолито (37) и Алехандро Поцо се разписаха за андалусийци, а Дивок Ориги (44) вкара за англичаните.Мачът започна вихрено и още в 1-ата минута Бенджамин Уудлъм засече центриране на Александър-Арнолд, но вратарят Серхио рико направи страхотно спасяване. Няколко минути по-късно и Ориги пропусна сам срещу вратаря.Севиля отговори с изстрел с глава на Диего Карлос над вратата. В 13-ата минута Люк де Йонг пропусна страхотен шанс за своя тим, останал очи в очи с вратаря, но не успя да го преодолее, а в 14-ата минута удар на Лукас Окампос профуча до гредата.
Така се стигна до 37-ата минута, когато Нолито получи пас в наказателното поле и от движение отправи силен шут във вратата за 1:0.В самия край на полувремето обаче Ливърпул се върна в мача. При едно центриране от корнер Натаниел Филипс стреля с глава, ударът му не се получи, но топката попадна в Ориги, който отблизо я вкара във вратата за 1:1.В 55-ата минута вратарят на Ливърпул Симон Миньоле на два пъти трябваше да се намесва решително след далечни удари на Мунир ел Хадади и Франко Васкес.В 69-ата минута обаче и Томаш Вацлик показа блестящ рефлекс след изстрел отблизо на Къртис Джоунс.В 76-ата минута Севиля остана с човек по-малко на терена, след като Няньон извърши циничен фаул в гръб срещу Ясер Ларуси.
Дори и в намален състав обаче Севиля успя да стигне до успеха. Мунир надбяга прекия си пазач отляво и пусна топката към Алехандро Поцо, който я засече във вратата за 2:1.