Ливърпул победи Арсенал и оглави еднолично класирането в Англия (ВИДЕО)

0
salah
-
-

Ливърпул оглави еднолично генералното класиране в английската Висша лига, след като победи Арсенал с 3:1 и остана перфектен след три кръга през новия сезон. Вицешампионите са с актив от девет точки, Арсенал е с шест, а основният фаворит за титлата Манчестър Сити е четвърти с четири преди гостуването си на Борнемут от 16 българско време.

Унай Емери прие умишлено играта в половината на Арсенал през първото полувреме и логично Ливърпул беше отборът, който търсеше по-акитвно гола.

Мърсисайдците създадоха три положения до почивката и пропуснаха две, но стигнаха до своето в 41-та минута. Трент Александър-Арнолд центрира от корнер и Жоел Матип засече с глава за 1:0, а преди това шут на Мохамед Салах мина покрай страничната греда и друг на Садио Мане беше спасен от Берндт Лено.

И ако това не отвори Арсенал, голът на Мохамед Салах в началото на второто полувреме го направи. Давид Луис задържа съперник за фланелката в наказателното поле на Арсенал и главният съдия отсъди дузпа, която египетският нападател изпълни със забележителна точност и сила за 2:0 в 49-та минута.

Арсенал реагира моментално и още в първата си атака Пиер-Емерик Обамеянг се озова сам срещу вратаря Адриан, но се забави, Матип го настигна и защитникът изби в ъглов удар. Ливърпул обаче не направи грешката да се прибере и също създаде бързо чисто положение, при което Салах стреля неточно с глава.

Египтянинът се реваншира в 59-та минута. Той получи топката малко след центъра, финтира последния в отбрана, напредна към наказателното поле по дясното крило и преодоля Лено с техничен удар в далечния ъгъл.

Арсенал намери сили да върне един гол чрез Лукас Торейра в 85-та минута, но Ливърпул запази 3:1 като краен резултат и оглави еднолично Висшата лига след три кръга.