Литекс удари 10 от ЦСКА 1948 с гол – шедьовър (ВИДЕО)

0
nesebar litex 47
-
-

Литекс победи ЦСКА 1948 в мач от 7-ия кръг на Втора лига.“Оранжевите“ се наложиха като домакини с минималното 1:0. ЦСКА 1948 игра почти цяло полувреме с човек по-малко, след като в 47-ата минута Веселин Васев получи втори жълт и съответно червен картон.

Срещата започна с минута мълчание в памет на трагично загиналите в автомобилна катастрофа четиримата футболисти от Павликени.

В 25-ата минута Тонислав Йорданов прати топката в мрежата. Попадението обаче бе отменено заради засада.

В 47-ата минута „армейците“ останаха с човек по-малко заради втори жълт и респективно червен картон на Веселин Васев.

В 50-ата минута Светослав Диков бе задържан в наказателното поле на Литекс. Главният арбитър Георги Кабаков обаче не отсъди дузпа.

В 55-ата минута ЦСКА 1948 пропусна страхотна възможност да поведе. Светослав Диков стреля над вратата от 5-6 метра.

Денислав Мицаков вкара победното попадение в 59-ата. С мощна тупалка далеч извън наказателното поле, той прати топката неспасяемо в горния ляв ъгъл.

В 85-ата минута Иван Иванов изстреля истински снаряд от дистанция, но Михайлов успя да избие в корнер.

Това бе първо поражение за „армейците“, които с 12 точки остават на шесто място. Литекс пък събра 10 точки и се изкачи на осмата позиция.