Литекс и Добруджа се занулиха

0
-
-

Отборите на Литекс и Добруджа завършиха при резултат 0:0 в сблъсък от 26-ия кръг на Втора професионална лига.

След този мач домакините остават на 8-о място с актив от 29 точки. Футболистите на Светослав Петров пък запазват 11-а позиция с 26 пункта.В 10-ата минута гостите направиха добра контраатака. Ерик Почански напредна с топката, след което намери Димитър Алексиев, който шутира, но опитът му не успя да затрудни Илия Шаламанов.

В 25-ата минута Иван Митрев отправи прекрасен удар от далечна дистанция, но стражът на „жълтите“ изби кълбото в корнер. Пет минути преди края на първата част капитанът на Литекс – Пламен Николов, засече добро центриране и моментално отправи удар с глава към вратата на Димитър Илиев, но вратарят улови.

В 74-ата минута Ерик Почански центрира в наказателното поле, където бе Димитър Алексиев. Централният нападател на Добруджа отправи хубав удар с глава, който обаче премина на сантиметри от целта. Секунди по-късно и резервата Божидар Чуканов отправи шут към вратата на Литекс, но право в ръцете на Илия Шаламанов.

До края на срещата не се случи нищо интересно и логично двата отбора поделиха точките в Ловеч.