Лисицата Люпко изведе ЦСКА-София до сладка победа над сините (ВИДЕО)

0
15584490432

С хитра и находчива игра ЦСКА-София победи с 2:0 Левски за първи път през този сезон и на хартия запази интригата за шампионската титла.

Буквално преди мача ръководството на „сините“ подари плакети на Давид Яблонски (73 мача, 12 гола), Милош Цветкович (68 мача), който е на пейката, и Жерсон Кабрал (55 мача, 12 гола), които напускат „Герена“. Феновете изпратиха с аплодисментите играчите, които имат общо 196 мача за клуба.

Първият удар в мача беше на Рейш, който стреля с глава, но Черниаускас спаси в 7-ата минута. Последваха далечни изстрели и от страна на двата тима – Жоржиньо, Соу и Юруков, но всичките далеч от целта.

Юруков пропусна отлична възможност в 36-ата минута, след като Горанов го намери на 12 метра от голлинията. Следващата атака Мариани стреля от 23 метра, като Черниаускас плонжира и изби в корнер. Три минути след това Иванов също стреля от границата на наказателното поле, който вратарят на „червените“ без проблем спаси. В даденото продължение на първата част Паулиньо изрита Турицов, който при падането си се контузи тежко. Лекарският екип на ЦСКА-София влезе на терена и му оказа първа помощ, но на повторението се видя, че получилият повиквателна за националния отбор талант, получи много неприятна травма.

Феновете на Левски в Сектор „А“ скочиха на Люпо Петрович, който ги поздрави с усмивка, докато се прибираше в тунела.
Стойчо Атанасов започна второто полувреме на мястото на Турицов. В 50-ата минута Малинов пропусна да вкара, пращайки топката в аут от 10 метра.
В 55-ата минута Малинов проби отляво и центрира, а топката се отби в лявата ръка на Унтонджи, който се опита да прибере ръката си до тялото, но въпреки това игра с нея. Драгомир Драганов остана безмълвен, въпреки сериозните протести на играчите с червени фланелки.

Мартин Райнов влезе на мястото на Юруков, докато Евандро смени Жоржиньо. Рафаел Енрике проба силен удар в 61-ата минута, който Михайлов изби, въпреки че не се намеси блестящо.

В 71-та минута Родригез изпълни технично пряк свободен удар, топката рикошира и излъга Николай Михайлов, след което влезе във вратата на Левски.

След този гол сините опитаха изравняване, но не успяха да измислят нещо сериозно. От своя страна червените играчи действаха много разумно и хладнокръвно , а в атака търсеха постоянно изненадата. Така в 85-та минута Евандро бе най-съобразителен полето на Левски и вкара втори гол за армейците. Това реши напълно мача.