Лидерът на Северозапад започна ударно пролетния полусезон

0

Есенният лидер в първенството на Северозападна трета лига Левски (Лом) откри с победа и пролетния полусезон. В среща от XVIII кръг крайдунавския тим се наложи на собствен терен с 2:1 над Янтра (Полски Тръмбеш).

Домакините поведоха в 10-та мин., когато с шут от 40 метра Раиф Мурадов изненада вратаря Радослав Рашков. 2:0 направи таранът Петко Петков в 24-та мин. Тогава юношата на Монтана със страхотна задна ножица засече центриране от корнер и изпрати топката за втори път в мрежата. Малко след това Мариян Огнянов пропусна да направи резултата класически.

След почивката „сините“ от Лом продължиха да търсят нови попадения, но Георги Цеков и отново Огнянов изпуснаха от удобни позиции. В 74-та мин. вратарят на Левски Деян Вълков бе изгонен с директен червен картон, след като излезе извън наказателното си поле и спря с нарушение откъсналия се сам срещу него Ростислав Данчев. В 84-та мин. самостоятелна акция на Петко Петков завърши с удар покрай вратата. В третата минута на продължението Ростислав Данчев се измъкна от засадата и провря топката между краката на резервния страж на домакините Иван Ризов.

Левски (Лом) – Янтра (Полски Тръмбеш) 2:1

Левски: Деян Вълков, Алекс Георгиев, Николай Христов-кап., Раиф Мурадов, Лъчезар Георгиев, Деян Иванов, Гален Ненов, Мартин Динов, Мариян Огнянов, Георги Цеков, Петко Петков. Треньор: Благой Кръстанов.

Янтра: Радослав Рашков-кап., Красен Славчев, Александър Божуранов, Бранислав Ботев, Емилиян Ангелов, Исмаил Мастънов, Любомир Генчев, Николай Иванов, Ростислав Данчев, Янислав Илиев, Тони Маречков. Треньор: Петър Кръстев.

Голмайстори: 1:0 Раиф Мурадов (10), 2:0 Петко Петков (24), 2:1 Ростислав Данчев (90+3).

Главен съдия: Росен Гановски.

Червен картон: Деян Вълков (Левски 74-та мин).