Лидерът на Северозапад с шампионска победа

0

Левски 2020 (Лом) взе важна победа при гостуването си в Плевен на „Спартак“ в 30-ия кръг на Северозападната Трета лига. „Сините“, които играха в резервните си бели екипи, надиграха домакините с 1:0 в мач, в който спокойно можеха да реализират поне още три-четири попадения, но можеха да допуснат и равенство.
Още във 2 мин. Кристиян Григоров вкара с глава след центриране от ъглов удар, а в последната минута на мача изчисти топката от гол линията при едно меле пред вратата на „Левски“.
Всичко по-интересно през първото полувреме бе сътворено от ломския тим. Нашите бяха далеч по-креативния отбор и създаваха положения за гол. В 22 мин. Абушев стреля от около 30 метра, но топката срещна гредата. На два пъти Петко Петков се озоваваше на добри позиции, но беше блокиран от защитата на домакините.
След почивката „Спартак“ поизравни играта, но отново „Левски“ създаваше опасните голови ситуации пред противниковата врата. Георги Цеков можеше на два пъти да отбележи от чисти положения, а удар на Мариян Огнянов от десетина метра мина на сантиметри от левия стълб вратата на „Спартак“. Домакините имаха едно положение в 75 мин., когато Мирослав Антонов стреля от границата на наказателното поле, но ударът му не затрудни вратаря ни Диян Вълков.
Стартов състав на „Левски“: 1. Диян Вълков, 5. Кристиян Григоров , 20. Раиф Мурадов, 4. Николай Христов (к), 11. Васил Сапунджиев, 13. Лъчезар Ковачев, 18. Николай Николов, 14. Рангел Абушев, 7. Георги Иванов, 21. Мариян Огнянов, 19. Петко Петков.
Следващият кръг „Левски 2020“ (Лом) е домакин на „Севлиево“ (Севлиево). Двубоят е на 16 май 2021 г., неделя, от 18:00 часа.