Левски загуби от втородивизионни турци (ВИДЕО)

0

Левски загуби четвъртата си контрола от лагера в Турция. „Сините“ отстъпиха на втородивизионния турски Генчербирлиги. Това бе първо поражение за тима на Станимир Стоилов, след като в предишните три проверки записаха три равенства.

В 26-ата минута Левски можеше да поведе. „Сините“ отнеха в близост до наказателното поле на съперника. Димитър Костадинов получи встрани точката за изпълнение на дузпа и стреля, но вратарят изби. При продължилото разиграване Радослав Цонев даде успореден пас отдясно, а Билал Бари от непосредствена близост засече в мрежата. Попадението обаче бе отменено заради съмнителна засада.

В 33-ата минута Уелтън стреля от границата на наказателното поле по диагонала. Топката обаче премина покрай лявата греда.

180 секунди по-късно Кордоба нанесе мощен удар от над 20 метра, който премина на сантиметри от лявата греда.

В 38-ата минута Филип Кръстев проби отлично, мина между няколко футболисти на противника и бе фаулиран на метър пред наказателното поле. Радослав Цонев изпълни отсъденото нарушение, но топката срещна лявата сглобка на вратата.

В 61-ата минута Генчлербирлиги по чудо не поведе. Футболист на турския тим нахлу на скорост в наказателното поле и стреля от малък ъгъл, но Николай Михайлов изби. Топката стигна до Каракас, който на метър от голлинията, но не успя да порази празната врата.

Това обаче се случи в 72-ата минута. Николай Михайлов с феноменална намеса изби удар от границата на вратарското поле. Топката се удари в лявата греда и при опита си да я улови, родният страж фаулира футболист на турския тим, за което главният съдия отсъди дузпа. От бялата точка Илкер Каракас бе точен за 0:1.

Минута след попадението, Левски можеше да изравни. Цонев центрира отлично от фал. Кръстев засече на чиста позиция от воле, но слабо и право във вратаря.