Левски забрави какво е да вкара 2 или повече гола в един мач

0
levski

С 1:1 срещу Ботев Пд, Левски продължава да пропада в класирането и вече е на 6-о място. Лошото за отбора е, че е само с 2 пункта повече от ЦСКА 1948, който има два мача по-малко. След дербито с ЦСКА-София (1:1) в 13-ия кръг Левски изоставаше от армейците с 2 точки и имаше равен актив с Лудогорец. В момента сините са на 10 точки от армейците и на 8 от разградчани.

Левски има само една победа в последните 7 шампионатни двубоя – 1:0 срещу Черно море на „Герена“. Останалите резултати са – 0:1 от Лудогорец и ЦСКА 1948, 1:1 с ЦСКА-София и Ботев Пд, 1:2 от Берое, 0:0 с Арда.

Сините са спечелили по-малко от половината си шампионатни мачове – 8 от 17, или 47%. Равенствата са 4, а пораженията – 5.

Левски не е вкарвал 2 или повече гола вече в 8 поредни мача. За последно го стори при успеха с 2:0 над Славия в „Овча купел“.

Тимът на Николай Костов е реализирал едва 24 гола – средно по 1.4 на среща.

Централният нападател на Левски – Рикардиньо – няма гол от 18 септември. За последно той вкара на Крумовград (2:2). Стори го в 32-рата минута на мача. В следващите шампионатни двубои бразилецът не намери път към целта. Затова и не е изненадващо, че неизменно беше заменян, а срещу ЦСКА 1948 и Ботев Пд бе резерва. От попадението му срещу новака е бил на терена точно в 509 минути – 8 часа и 29 минути./ „Тема спорт“