Левски взе скалпа на Селтик

0
01 2 750x400

„Левски“ Чикаго разгроми като гост шотландския „Селтик“ с 6:1 в мач от първенството за над 30-годишни в Премиерлигата. В горещото време двата отбора бяха равностойни до 40-та минута, когато при резултат 1:1 топ нападателят Мирослав Манолов направи два идентични гола, след самостоятелен пробив за 3:1. Преди него, в 23-та минута, първия гол за сините отбеляза Стоян Стойчев, но радостта беше кратка, защото на следващата атака домакините изравниха за 1:1. Малко преди края на първата част опитният Росен Каптиев получи разтежение и поиска смяна.

В началото на второто полувреме Владимир Вукайелович изпълни техничен пряк свободен удар, топката се удари в страничната греда и влезе в мрежата за 4:1. Десет минути по-късно финансовият директор Евгени Руссу пое топката от дясно, проби и вкара за 5:1. Последното попадение за българите отбеляза Евгени Михайлов с добавка на 50 сантиметра от гол-линията и оформи крайното 6:1.
„Благодаря на момчетата, че въпреки далечното гостуване се събрахме. Миналата година имахме премеждия на този стадион, но сега мачът се разви много добре за нас“, коментира организаторът на „Левски“ Чикаго – Николай Василев.
Тази неделя (24 юни), от 9:00 ч. сутринта, на адрес: Wheeling High School, 900 S Elmhurst Rd, Wheeling, IL, 60090, „Левски“ приема полския „Иглопол“.

Предишния ден, в същата възрастова група за над 30-годишни, но в „червената“ дивизия, „Балкан“ 2001 загуби с 3:1 от лидера във временното класиране „Игълс“ 1940. Почетното попадение за българите отбеляза Ангел Баков.
Тази събота (23 юни), от 4:30 ч. следобяд, „Балкан“ приема „Юнайтед Сърбс“ 1972. Мачът ще се изиграе на адрес: Glenbard East HS, 1014 South Main St, Lombard, IL, 60148.

При над 48-годишните, „София БГ“ завърши наравно 1:1 с коравия отбор на „Парк Ридж Роджърс“. Единственото попадение за „софиянци“, вкара Светослав Иванов.
В четвъртък (21 юни), от 7:30 ч. вечерта, на адрес: Wheeling High School, 900 S Elmhurst Rd, Wheeling, IL, 60090, „София БГ“ играе със „Сейнт Чарлз Селтикс“.