Левски врътна драматично равенство с Черно море пред погледа на новия си треньор (ВИДЕО)

0
levski cherno more gabriel obertan daniel dimov
Снимка: lap.bg

Левски и Черно море не се победиха в последен мач от втория кръг на Първа лига. Съперниците изиграха драматичен мач на „Герена“, завършил 2:2. На стадион „Vivacom Arena Георги Аспарухов“ бе новият наставник на „сините“ Славиша Стоянович, който днес подписа договор за 2 години.

В 10-ата минута пробив на Кабрал отляво завърши с подаване към Костов, който пробва да реализира технично от границата на вратарското поле, но ударът му бе слаб и не затрудни Макенджиев. Обертан пък нанесе тежък удар от дистанция, който обаче вратарят успя да избие.

В 22-ата минута Черно море поведе с феноменален гол. Аристоте Ндонгала центрира от корнер към далечната греда, където оставеният абсолютно непокрит Георги Илиев засече топката със задна ножица, пращайки я неспасяемо в мрежата за 0:1.

Кабрал пробва да изравни с изстел от разстояние, но Макенджиев бе заел добра позиция и спаси.

120 секунди след началото на втората част Левски по чудо не изравни. Обертан се възползва от грешно подаване на Андраде, напредна и стреля, но топката се отби от дясната греда и излезе в аут.

След час игра домакините все пак възстановиха равенството. Станислав Костов се възползва от извеждащо подаване на Гомес, пребори се с Даниел Димов и преодоля Макенджиев с прецизен удар отблизо за 1:1.

В 68-ата минута Белаид центрира топката на далечната греда, но ударът на Станислав Костов бе париран от Макенджиев.

Аристоте Ндонгала пък стреля от дистанция, но до лявата греда на Полачек.

Холмар Ейолфсон засече с глава центриране от фаул на Жорди Гомес, но право в ръцете на Макенджиев.

В 88-ата минута Черно море шокира домакините. Кононго центрира отляво, а Георги Божилов от границата на вратарското поле с глава не остави шанс на Полачек за 1:2.

Буквално с изпълнението на центъра, топката бе изсипана в наказателното поле на гостите, където Кононго и Макенджиев не се разбраха, топката стигна до Илия Димитров, който върна към Мариани. Последният с плътен удар намери долния ляв ъгъл за 2:2.

В даденото продължение Илия Димитров засече с глава центриране от корнер, но над вратата.