Левски вкара два на Дунав,удари два пъти повече греди (ВИДЕО)

0

Левски победи Дунав в мач от XIV кръг на efbet Лига. Пред рекордно малко за този сезон публика на стадион „Vivacom Arena Георги Аспарухов“, възпитаниците на Петър Хубчев се наложиха с 2:0. Попаденията вратата на гостите можеше да са доста повече, но на четири пъти „сините“ нацелиха гредите зад Макенджиев.

Левски натисна още с началото на мача, но първата по-сериозна опасност бе в актива на гостите. В 10-ата минута Симеон Щерев стреля опасно, но покрай дясната греда.

В ответната атака Левски застраши Макенджиев. Паулиньо проби и влезе в наказателното поле, нанесе удар по диагонала, но встрани от вратата.

В 13-ата минута, след центриране от корнер, Ейолфсон засече хубаво с глава. Топката обаче срещна дясната греда.

120 секунди по-късно Левски поведе. След центриране отдясно, Макенджиев и Дени Алар скочиха за високата топка. Стражът се намеси неубедително, топката го удари в главата и влетя в мрежата му за 1:0. В ситуацията остана съмнения за засада на нападателя, но такава бе маркирана.

В 23-ата минута Левски удвои аванса си. Лазурен бе изведен в наказателното и стреля без забавяне, Макенджиев спаси, след което футболист на гостите изчисти в корнер. От него Живко Миланов центрира към Холмар Ейолфсон засече с глава, пращайки топката в горния ляв ъгъл за 2:0.

180 секунди по-късно Франко Мазурек много технично прехвърли вратаря от дъгата пред наказателното поле, но топката удари напречната греда.

В 32-ата минута Паулиньо проби отляво, влезе в наказателното поле и стреля силно, но над дясната сглобка.

В 40-ата минута Тиам отне в центъра и много прецизно изведе Дени Алар. Ударът на нападателя от границата на наказателното поле обаче премина до дясната греда.

В самото начало на втората част Христов стреля много опасно. Миятович обаче успя да избие в корнер отиващата под гредата му топка.

В 60-тата минута имаше нова възможност за Дунав, шут на Селеменев рикошира в тялото на съперник и излезе в корнер. След неговото изпълнение Ахмедов засече топката на втора греда, но не уцели вратата.

20 минути по-късно първо Паулиньо влезе в наказателното поле и стреля по диагонала, Макенджиев обаче закачи топката и тя излезе в корнер, а минута по-рано и изстрел на Тиам мина покрай вратата.

В 84-тата минута Станислав Иванов на два пъти не успя да вкара, първо Макенджиев спаси, а после Любен Николов блокира изстрела му. Накрая Дени Алар стреля в напречната греда.

В продължението на мача и влезлият като резерва Здравко Димитров също уцели гредата и резултатът остана 2:0.