Левски възкръсна! 10 „сини“ повалиха Берое, Боби Цонев с феноменален гол (ВИДЕО)

0

Левски победи Берое в мач от VI кръг на Първа лига. На стадион „Виваком Арена – Георги Аспарухов“ „сините“ се наложиха с 1:0, въпреки че повече от полувреме играха с човек по-малко.

В 13-ата минута „сините“ поискаха дузпа за нарушение срещу Зайков. Главният съдия обаче не посочи бялата точка.

5 минути по-късно домакините пропуснаха чудесно положение. Георги Миланов комбинира с Борислав Цонев, който намери пред вратарското поле Билал Бари. Нападателят се освободи от защитник на Берое и стреля. Бакер обаче успя да докосне топката, което се оказа достатъчно да не попадне в мрежата му, а да излезе в корнер.

В 24-ата минута Здравко Димитров нахлу в наказателното поле и стреля по диагонала. Бакер успя да избие с крак, а Борислав Цонев не сполучи при добавката отблизо.

Все пак Левски поведе след половин час игра. Радослав Цонев центрира в наказателното поле. Зайков отклони с глава за Христофор Хубчев, който също с глава не остави шансове на Бакер за 1:0. Положението бе разглеждано продължително от ВАР, заради съмнения за засада. Такава обаче нямаше и попадението бе признато.

Само 6 минути по-късно „сините“ останаха с човек по-малко. Христофор Хубчев извърши грубо нарушение срещу Христо Митев. Положението бе разгледано от ВАР, след което Кабаков вдигна червен картон на Хубчев.

Въпреки че бяха в намален състав, столичани успяха да удвоят аванса си в 42-ата минута. Борислав Цонев реализира истински шедьовър, след като с удар от над 30 метра намери горния ляв ъгъл на вратата за 2:0.

В самото начало на втората част Мартин Камбуров засече опасно центриране отляво. Топката обаче премина покрай лявата сглобка на вратата.

Малко по-късно Тунгара стреля от въздуха от ъгъла на вратарското поле, но Николай Михайлов улови сигурно.

В 64-ата минута Берое намали изоставането си. Серакан Юсеин центрира отдясно, а „синята“ защита не успя да изчисти добре. Топката стигна до Кийлън Лебон, който от границата на наказателното поле я прати в горния ляв ъгъл на вратата на Михайлов за 2:1.

Само 180 секунди по-късно Лебон можеше и да изравни. Той нахлу в наказателното поле и стреля фронтално срещу Михайлов, който обаче успя да избие.

В 88-ата минута Мартин Камбуров пропусна да стане голмайстор №1 в историята на родния футболен елит, като същевременно изравни и резултата. Той засече с глава от границата на вратарското поле центриране отляво. Топката обаче мина покрай лявата греда.