Левски удари и словенци! „Сините“ нападатели взеха да вкарват, 15-годишен дебютира

0

Левски победи Копер в контролна среща, играна в Хърватска. На един от терените в Пореч, възпитаниците на Славиша Стоянович се наложиха с 2:1 над четвъртия в класирането на първенството на Словения. Любопитно е, че след като през есенния полусезон на родния футболен елит, „сините“ нападатели страдаха от сериозна суша, днес и двете попадения бяха дело на такива – Найджъл Робърта и Стивън Петков.

Левски поведе в 17-ата минута. Здравко Димитров изведе в наказателното поле Найджъл Робърта, който с удар по диагонала вкара за 1:0.

Макс Барисич можеше да изравни. Ударът му с глава обаче бе отразен от Микулич.

В 28-ата минута Левски удвои аванса си. Насиру Мохамед направи прекрасно дойно пред наказателното поле с Робърта, след което изведе Стивън Петков. Последният пък с прецизен изстрел направи 2:0.

120 секунди по-късно Мулахусейнович бе изгонен с директен червен картон за груб фаул срещу Галчев. Копер обаче остана с 11 души на терена, след като на мястото на изгонения в игра се появи Иван Балта.

Копер намали изоставането си в 54-ата минута. След центриране от фал, топката стигна пред вратарското поле до Денис Церовец, който без проблеми я прати в мрежата на Николай Кръстев за 2:1.

В 87-ата минута Левски можеше да си подпечата победата. Божинов изведе в наказателното поле Мартин Петков, който без забавяне стреля в близки ъгъл. Вратарят на Копер обаче успя да избие в корнер.

В даденото продължение своя дебют за Левски записа 15-годишният Асен Митков.

ЛЕВСКИ: Звонимир Микулич, Ивайло Найденов, Живко Атанасов, Ребин Сулака, Патрик-Габриел Галчев, Симеон Славчев, Илия Юруков, Насиру Мохамед, Здравко Димитров, Стивън Петков, Найджъл Робърта

Резерви: Николай Кръстев, Алекс Петков, Георги Александров, Матео Стаматов, Тома Даске, Валери Божинов, Илия Димитров, Марин Петков, Мартин Петков, Асен Митков

КОПЕР: 25. Иван Варгич, 18. Матей Палчич, 28. Митя Вилер, 15. Май Митендорфер, 5. Денис Церович, 3. Горан Йозинович, 7. Ивица Губерац, 38. Адам Восняк, 22. Макс Барисич, 10. Даре Връсич, 11. Нардин Мулахусейнович

Резерви: 12. Давид Адам, 6. Дарко Мисич, 8. Иван Балта, 24. Марко Пежич, 17. Ян Бесир, 20. Нилдо, 90. Стефан Стеванович, 29. Никола Краинович, 32. Клаудиу Спинели 4. Алесандро Ахметай