Левски удари Етър в последна контрола

0

Левски победи Етър с 2:0 в последната си контрола преди старта на новия сезон в Еfbet лига. „Сините“ започнаха вихрено на „Виваком Арена Георги Аспарухов“ и поведоха набързо с 2:0 след попадения на Здравко Димитров (6′) и Мартин Петков (8′).

Пред около 1500 фенове на “сините” домакините стартираха ударно и още в 8-ата минута водеха с два гола. Хубава атака мина през Ради Цонев, който изведе Здравко Димитров отляво. Крилото нахлу в наказателното поле и с мощен изстрел с левия крак прати топката в горния десен ъгъл на Анатолий Господинов.

Буквално в следващата атака Мартин Петков удвои. Този път Димитров подаде на Боби Цонев, който в наказателното поле реши да подава на свободния Петков, който без проблем удвои.

Младият вратар Андреев запази преднината на столичани в 20-ата минута. Тогава той парира изстрел на останалия очи в очи с него Ромеш Ивей. Малко по-късно в 25-ата минута Марин Петков пък пропусна да вкара и трети гол във вратата на “виолетовите”.

Момчетата на Веселин Великов опитаха да върнат едно попадение, като в 26-ата минута Кнежевич имаше претенции за дузпа, тъй като след негов финт топката се удари в ръката на Папазов, но съдията Ивайло Ненков даде знак играта да продължи. Секунди след това Папазов получи травма и бе заменен принудително от Галчев, докато Хубчев стана централен защитник.

В 33-ата минута Хосе Кордоба пробва силен удар, но Андреев без проблем изби.

Втората част започна с дузпа в полза на Левски. Билал Бари спечели 11-метров наказателен удар при шпагат на Мариян Иванов. Зад топката застана Боби Цонев, който стреля в горната греда и пропусна да се разпише.

Отново Боби Цонев с глава пропусна да се разпише в 55-аса минута, а в 61-ата минута Господинов парира изстрел на Здравко Димитров. В 64-ата минута десетката на “сините”, които имаше проблеми с адуктора и пропусна предните две контроли, бе заменен от Андриан Краев.

Мартин Петков, Галчев и Марин Петков пропуснаха три възможности да се разпишат в рамките на следващите пет минути.

Това е пета контрола за “сините” през тази подготовка, като всичките се играха на стадион „Георги Аспарухов“. Те спечелиха срещу Локомотив (Пловдив) с 1:0, изпуснаха успеха в последните минути срещу Ботев (Пловдив) – 1:1, разбиха Локомотив (София) с 4:0 и завършиха 1:1 с Левски (Лом).