Левски и ЦСКА-София наравно в студа и снега (ВИДЕО+СНИМКИ)

0

Левски и ЦСКА-София изиграха един здрав мач в студа и снега на стадион Васил Левски. Напрежението преди мача беше много сериозно, като залогът и за сини, и червени бе висок. Над 20 хиляди зрители внасяха допълнителен колорит и атмосфера в двубоя. В крайна сметка сблъсъкът завърши 0:0.

Срещата започна вихрено, като още в 4 минута имаше леко разбъркване пред вратата на символичните гости. Любопитен момент минута по-късно. Съдията Железов нареди бялата топка да бъде заменена с оранжева, заради постоянния сняг.

И двата тима се захапаха много здраво, но условията бяха трудни за игра. В 12 минута играта бе спряна, за да бъдат почистени линиите по терена.

В 20-та минута Турицов стреля опасно, малко след това същото направи и Мухар. Срещата стана още по-трудна. Снегът не спираше да вали, а мачът се превърна в голямо изпитание за футболистите. Ефективността бе обяснимо ниска. Виждаше се, че мачът става гладиаторски бой. Постепенно играчите се изнервиха, започнаха да правят грешки и нарушения.

В 38-та минута Миланов проби добре отляво и бе фаулиран на изгодна позиция.Последва центриране и разбъркване пред червената врата, но нищо повече.Минута след това Йомов получи добра топка отдясно и потърси Кайседо в наказателното поле, но защитата на Левски се справи със ситуацията.

В даденото продължение на полувремето сините опитаха заучено положение от пряк свободен удар, но без успех.

Така премина първото полувреме.С много битка, но без голове, при изключително тежки условия за футбол.

През паузата имаше размирици в Сектор Г, предизвикани от феновете на червените.

Второто полувреме започна вихрено. Отборите се хвърлиха да търсят гол, без задръжки и заобикалки.

В 54 -та минута Цунами получи червен картон за фаул срещу Турицов, оставяйки Левски с човек по-малко.

В следващите минути ЦСКА-София натисна. Пред вратата на Левски стана горещо. Йомов и Мухар обаче не бяха точни в ударите си.Символичните домакини разчитаха на контраатаки. Битката беше сериозна.В последните 20 минути обстановката се нагнети още.

В 74-та минута Вилдсхут изтърва невероятно положение сам срещу Михайлов. Стражът на Левски спаси отбора си.

Четири минути по-късно защитник на Левски изчисти от голлинията удар на Кайседо. Мачът стана двуостър. Армейците атакуваха настойчиво, но контрите на домакините бяха бързи и опасни. При една от тях Бари спечели пряк свободен удар, но Филип Кръстев не бе точен в изпълнението.

Йомов пропусна да отбележи от 7 метра срещу Михайлов. В последните минути битката продължи.  В 89-та Мазику фаулира грубо Уелтън и получи червен  картон. Така численото равенство се възстанови. Двата отбора си поделиха по една точка, но определено ЦСКА-София може да съжалява повече за изпуснатата победа. Самият мач имаше огромни продължи невероятно дълго време, като общи минути.