Левски тресна ЦСКА-София и при U19 (ВИДЕО)

0
-
-

„Левски“ победи ЦСКА-София с 2:0 в първи сблъсък между двата отбора за новия сезон в Елитната юношеска група до 19 години.

Срещата от втори кръг на първенството се игра на официалния терен на стадион „Герена“, като „сините“ имаха няколко възможности за гол през първата част. В 20-ата минута „Левски“ организира атака, при която Александър Макрис получи отдясно в наказателното и подаде към Мартин Д. Петков, който стреля в аут.

В 35-ата минута Георги Александров бе близо до това да открие резултата, но ударът му след корнер бе отразен от вратаря на ЦСКА-София.

Капитанът на гостите Йоан Бауренски бе изгонен в 74-ата минута, след като получи втори жълт картон. Преди това гостите имаха добра ситуация след статично положение, но не затрудниха стража на „Левски“.

„Сините“ се възползваха по най-добрия начин от ситуацията и само след три минути откриха чрез Кирил Киров.

В 88-ата минута „Левски“ можеше да удвои, след като Мартин Петков бе изведен сам срещу вратаря, но Шаламанов се справи и спаси

В последната минута Мартин Петков направи 2:0.

Левски – ЦСКА-София 2:0

1:0 Кирил Киров (77)

2:0 Мартин Петков (90)

Левски: Цветелин Ставрев, Александър Макрис, Васил Сапунджиев, Георги Александров-капитан, Ивайло Иванов, Кирил Киров, Айвън Ангелов (Костадин Илиев), Мартин Детелинов Петков, Патрик-Габриел Галчев, Джан Хасан (Радослав Гайдев), Ремзи Неджип (Ивайло Христов);

Резерви: Иван Топалов, Йордан Георгиев, Виктор Викторов, Юлий Подвързачов

Треньор: Йордан Петков;