Левски тресна Ботев с два гола в края (ВИДЕО)

0
botev plovdiv levski todor nedelev

Левски победи Ботев (Пловдив) в мач от плейофната фаза на първа лига. „Сините“ се наложиха на стадиона в Коматево с 3:1, като по този начин до голяма степен си гарантираха минимум третото място и бараж за Лига Европа. Преди началото на двубоя двата отбора излязоха със специални фланелки в памет на починалата легенда на Ботев и българския футбол – Динко Дерменджиев.

В 8-ата минтуа Станислав Иванов стреля неточно. Веднага след това двубоят бе прекъснат за аплодисменти в памет на Динко Демренджиев.

В 18-ата минута Иван Горанов намери на чиста позиция в наказателното поле Паулиньо, който обаче стреля над вратата.

В 20-ата минута Левски поведе. Крис Добрев фаулира в наказателното поле Живко Миланов, за което главният арбитър отсъди дузпа. От бялата точка Станислав Костов бе точен, въпреки че Кайзер успя да докосне топката.

В началото на втората част Паулиньо стреля неточно от удобна позиция.

В 57-ата минута Карачанаков центрира отдясно, Рейш не успя да изчисти топката, но и Неделев да засече кълбото във вратата. Топката остана във владение на Ботев. Неделев стреля от далечна дистанция, но Михайлов улови.

В 66-ата минута Ботев изравни. Тодор Неделев пое топката и напредна фронтално срещу вратата, стреля и след рикошет топката мина над плонжа на вратаря Михайлов за 1:1. След попадението си, Неделев отиде до резервната скамейка и взе фпланелка с лика на Динко Дермендижев, която развя над главата си.

Малко по-късно Левски можеше отново да поведе. Паулиньо нахлу в наказателното поле и стреля, но Кайзер изби.

В 82-ата минута Карачанаков нанесе хубав удар пред наказателното поле, но топката рикошира в Доре и излезе в аут.

В 87-ата минута Левски стигна до второ попадение. Тиам пусна в коридор към Станислав Иванов. „Синият“ юноша пое добре, влезе в наказателното поле и с прецизен удар прати топката в мрежата на Кайзер за 1:2.

В последната минута на редовното време Левски сложи точка на спора. Паулиньо направи невероятен индивидуален пробив, минавайки през няколко футболисти на Ботев, а накрая не прояви егоизъм и пусна на празна врата към Божинов, който нямаше как да сгреши, оформяйки и крайното 1:3.