0
levski cska 1948 iliqn stefanov eliton
-
-

Левски загуби с 1:2 от ЦСКА1948 в първия си мач от новото първенство. Сините и червените  изиграха равностоен мач, но гостите бяха по-ефективни.

В първия четвърт час от срещата темпото бе изключително ниско, а разиграванията не бяха продължителни. Така нито един от двата отбора не успя да стигни до чисто положение пред някоя от двете врати.

Левски бе по-активният от двата отбора в следващите игрови минути. Уелтон овладя топката отляво и навлезе към наказателното поле, след което шутира по диагонала, но топката прелетя покрай десния страничен стълб на вратата, пазена от Даниел наумов в 25-ата минута.

Натискът на „сините“ даде резултат в 32-рата минута. Уелтон получи топката отляво, след което преодоля няколко играча на ЦСКА 1948 чрез дрибъл. Бразилецът пусна топката за Рикардиньо, който се бе позиционирал добре и успя да изпревари Елитон, след което да я прати неспасяемо в долния десен ъгъл.

Джавад Ел Джемили комбинира с Рикардиньо, който отново се справи с лекота с Елитон и шутира в 35-ата минута. Ударът на бразилеца обаче бе твърде неточен.

Педриньо центрира от статично положение, а в наказателното поле Симеон Петров се свлече изпод Рикардиньо и Ноа Сонко Сундерберг. Главният рефер Радослав Гидженов посочи бялата точка. Педриньо се нае с изпълнението на 11-метровия наказателен удар. Бразилецът прати Пламен Андреев в обратния ъгъл и с удар вдясно възстанови паритета в 38-ата минута.

Ел Джемили навлезе в наказателното поле и продължи за Рикардиньо, който върна назад топката за Асен Митков. Халфът на Левски шутира още с първото докосване, но Даниел Наумов успя да отрази в 45-ата минута.

Левски започна по-активно и в началните минути на второто полувреме. Рикардиньо подаде за Уелтон, който шутира от границата на наказателното поле в 49-ата минута, но ударът му не намери очертанията на вратата на ЦСКА 1948.

Марин Петков центрира от корнер в 58-ата минута на втора греда, където Ноа Сонко Сундберг засече и прати топката право в обятията на Даниел Наумов.

Ивелин Попов намери Джавад Ел Джемили, който шутира от границата на наказателното поле в 66-ата минута. Топката рикошира в гърба на бранител на ЦСКА 1948 и се озова отново в кратата на Попето, който изведе Жереми Петрис по фланга. Десният бек на Левски центрира на втора греда, където Уелтон отправи неточен изстрел с глава.

Бирсент Карагарен центрира от статично положение в наказателното поле на Левски, където Видар Кяртансон засече, но Пламен Андреев успя да избие топката. Последва корнер за ЦСКА 1948 в 80-ата минута, а Карагарен прати топката към точката за изпълнение на дузпа, където Елитон се справи във въздуха с Хосе Кордоба и прати топката за втори път във вратата на „сините“, с което помогна на „червените“ да осъществят пълен обрат.