Левски спечели турнира в Перник

0
-
-

Отборът на Левски София спечели купата в XIX-о издание на традиционния предсезонен турнир по волейбол за мъже Борис Гюдеров, който се проведе в едноименната зала в Перник.На финала на надпреварата волейболистите, водени от Владимир Николов надиграха домакините от Миньор с 3:0 (25:15, 25:21, 25:23) и взеха първото място, а перничани останаха на втора позиция.Треньорът Владимир Николов даде почивка на някои от опитните играчи, като използва в голямат част на мача по-младите състезатели. Реализатор за победата на Левски бе Трифон Лапков с 16 точки ( 5 аса, 1 блок). Съотборникът му Милослав Димов завърши с 12 точки (2 аса, 2 блока).За Миньор най-резултатен бе Александър Петров с 9 точки. В спора за трето място тимът на ЦСКА победи Славия 3:0 (25:18, 25:19, 25:16). Така „червените“ завършиха с бронзовите отличия, а Славия оформи четворката в класирането.